Bu konularda çok bilgim olmadığı için foruma yazma gereği duydum.

Osmanlı zamanında kalma dedemin babası üzerinden bir arazimiz olduğu öne sürüldü. Birkaç avukat arkadaş arayıp böyle bir arazimiz olduğunu söyleyince belediyelerdeki tanıdıklarımız vasıtası ile şüphelenip kontrol ettirdik. Osmanlıdan kalan boş bir gayrimenkulümüz 1980 lere kadar dedemin babasının üzerinde imiş. Fakat dedemin de böyle bir araziden haberi olmamış. Bu tapu Orman İşletmelerine devredilmiş. Bu araziden yol geçmiş ve geçtiği tarih itibari ile 20 milyon tl ( o zamanlar 20 trilyon olarak geçmiş hesaba) orman işletmelerinin hesabında duruyormuş. Tapu sahibi çıkmadığı için para da arazi de orman işletmelerinde bir nevi rehin gibi duruyor. Bu tapunun geri alınması için nasıl bir işlem yapılması gereklidir ? (Dedem ve dedemin babası şuan sağ değil).

Hatta arazinin ortaya çıkmasının bir diğer sebebi ise bir bankanın o arazi üzerine bankacılık üssü yapmak istemesi. Bu sebeple araştırılıp ulaştılar bize ama güvenip herhangi bir adım atamadık. Çok büyük bir araziden bahsediliyor.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyiz ?. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.