Yaklaşık olarak 18 yıldır özel sektörde kadrolu silahlı güvenlik olarak çalışmaktayım.Bende renk körlüğü var fakat bugüne kadar yaşantımda hiç sorun yaşamadım.Ayrıca renk körlüğünün tedavisi yok,Sadece renk körlüğü testinde gösterilen rakamların bazılarını okumakta zorluk çekiyorum sanırım kısmi renk körlüğü var.

Ayrıca 6-7 yıl öncesine kadar renk körleri silahlı güvenlik olamıyordu fakat 2011 yılında çıkan yasa ile artık renk körleri de silahlı güvenlik olabiliyor.

Hastaneden 5 yılda bir sağlık raporu alıyordum ve bi şekil sağlık kurulundan geçiyordum bir sonraki 5 yıla kadar böylece gidiyordum fakat şimdi iş yerimde her yıl periyodik sağlık kontrolü yapılmaya başlandı bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamamıştım.İş yerimde yapılacak göz muayenesinde renk körü olduğum anlaşılırsa ne gibi sorunlar yaşayabilirim.

Renk körlüğü doğuştan olan bi rahatsızlık olduğu için ve benim de 18 yıldır çalıştığım varsayılırsa ve bu tespit edilirse ve yine son 6-7 yıldır renk körleri silahlı güvenlik olduğunu var sayarsak.

Yasa öncesi renk körü olduğum anlaşılacağı üzere İşten çıkartılır mıyım? Yoksa çalışmaya devam edebilir miyim.?