Merhabalar

Kendi evimde, Eşimin kardeşi tartışma anında eşime tekme tokat atması sonucunda, kavga çıktı ve eşimin kardeşi tarafından bıçakla yaralandım. Eşim hastaneye gidip darp ve cebir izi yoktur, BTM ile giderilebilir ve kaburgasında kırık olduğuna kırık olduğuna dair rapor almış.

Kati raporda göğüs cerrahi doktoru ilk önce kırık yoktur diye rapor verdi ama aynı gün aynı doktor raporunu değiştirerek kırık vardır diye rapor düzenledi. Olay günü veya daha öncesinde eşime kesinlikle şiddet uygulayıp vurmadım, sadece tartışırdık. Nasıl olduğunu anlamadığım şekilde kırık raporu alması ve şüpheli doktor raporlarına istinaden savcılığa boşanma davamın seyrini değiştirecek bu raporun adli tıpa gitmesi için dilekçe verdim.

Bu arada bir şekilde eşimin röntgen ve tomografi görüntülerini elde ederek, 5 farklı doktora gösterdim. Hepsi kırık kesinlikle yok dediler. Özel görüntüleme merkezine götürdüm, ücretli olarak baktırdım ve yine kırık yok dendi.

Adli Tıptan kırık vardır diye rapor geldi. Bunun üzerine bir üst Adli Tıp Kurumuna (ATK) gitmesi için tekrar itiraz ettim. Üst ATK'ya gönderildi.

Etrafımdan duyduğuma göre hastanede verilen raporlara ATK'dan aksi bir rapor gelmez denmemektedir. Yani hastanenin verdiği rapor ATK tarafından çürütülmezmiş. Bu ne derece doğrudur?

Eşim benden 100 000 TL maddi ve manevi tazminat talep etmektedir. Lütfen bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim?

Kırık bana patladı ve bıçakla yaralanmam da yanımda kar kaldı.