Değerli abilerim yeni bir binaya taşındık bina 4 katlı toplam 8 daireli biz en üstteki dubleks daireye taşındık. Üniversite öğrencisiyim. Ailemle birlikte yaşıyorum. Size 2 sorum var.
1. Dubleks olduğu için üst katta küçük küçük kiler var biz bunları kaldırıp yukarıya tamamıyla oda yapmak istiyoruz bu halde bile 2 oda var fakat biz hem odalar genişlesin hemde daha rahat bir yaşam istiyoruz. Bu çatıyı kaldırmak için binadan izin almamız gereklimi. Yan dublekstekilerle görüştük onlar onayladı hatta güzel bir fiyat teklifi alırsak bizde yaptırırız dediler. Hukuki yönden bunu bir sakıncası varmı çok abartı şekilde değil 5-10 cm ya var ya yok. Bu halilyle bile yükseklik sıkıntısı yok. Sadece daha düzenli olmasını istiyoruz çatı eğimli.

2. binada toplam 8 daire var fakat bina önünde 4 araçlık yer var bizden önce binada 5 araç varmış iyi kötü park ediyorlardı. fakat bizdede 2 araç var geldik daha ilk haftadan yer kavgasına tutuştuk binaları aile apartmanı gibi birşey topraktan müteahhit'e vermişler. geçen gün boştu kendi aracımı otoparka babamın aracını da yarısı kaldırımda yarısı benim arabanın önünde olacak şekilde park ettim. fakat yolu hiçbir şekilde kapatmıyor. böyle böyle ben 2-3 hafta park ettim geçen gün geldiler arabayı çekermisiniz dediler hayırdır falan dedim burası aile apartmanı buraya biz park ediyorduk dediler. Dedim orası beni ilgilendirmiyor bende bu binada oturuyorsam bende park ederim. biraz tartışma falan oldu sonra gittiler bende aracı çekmedim. Fakat her boş bulduklarında sürekli yer değiştiriyorlar İnat ettim bunlar sürekli böyle bu park yeri için benimle kavgamı edecekler. Bunun hukuksal bir yanı yokmudur. Korkuyorum araca birşey yapacaklar diye. İnat ettim 2 arabayı birden park edeceğim eğer park edersem bir ceza alırmıyım sonuçta binaya ait biryer ve bende binada oturuyorum park edebilirim.

Anlatım birazcık kötü oldu kusura bakmayın.
Yardımlarınızı bekliyorum