Bir belediye nin öncülüğünde kurulan toplu konut kooperatif için Noter huzurunda çekilen kura da asil üye olarak hak kazandım. 20-27 si arası 7 günlük süre içinde peşinatı bulamayacağım kanısına vararak kooperatif hissemi internetten satılığa çıkardım, fakat bir şekilde peşinatı tamamlayıp kesin kayıt yaptırmak için başvurduğumda, hissemi internetten satışa çıkardım gerekçesiyle üyeliğimin iptal edildiğini, satış ilanının ekran görüntülerinin olduğunu söyleyerek kayıt yapmadılar.
Satış ilanım sadece 2 gün ilanda kaldı hemen ardından ilanı pasif hale getirdim.

Ön kayıt esnasında imzaladığımız evraklarda 1 yıl hisse devri yapılamaz maddesi vardı fakat satış yapmadım, satış teşebbüsü olduğu için kayıt yapmadılar.

Gerekli evrakları noter aracılığı ile kooperatif adresine ihtar şeklinde gönderdim, fakat bu gün son gün halen kaydımı yapmamakla ısrar ediyorlar.

Özet olarak noter huzurunda çekilen kura da hak kazandığım konut hissesini, internetten satış yaptığım gerekçesi ile kesin kayıt yapmadılar.

Gerekçe olarak hiçbir yazılı evrak vermeyeceklerini söylüyorlar.

Bu durumda ne yapmam gerekli? değerli hukukcu arkadaşlar...
Hayırlı akşamlar.