Merhabalar ben Okan.

Haziran ayında 2.el olarak 5yıl veya 50.000km garantili 4bin km'de bir şahıştan motosiklet satın aldım. Ağustos ayında motosikletim ile yolda kaldım ve servisini aradım, çekici hizmeti olmadıklarını belirttiler ve çekici yardımı ile motosikletimi yetkili servise bıraktım. Birkaç gün sonra motosikletiniz hazır debriyajını yaptık dediler(150tl ücret ödedim). Motosikletim onarım süresinden 2ay geçmeden tekrar benzeri sorunlar vermeye başladı. Servisine bakım için götürdüğümde sorundan bahsettim ve yetkili servisdeki arkadaş "Bizim elimizde sizin motorunuzu yaptıgımız zaman debriyaj göbek takımı olmadıgı için takamadık sadece balata ve saclarını değiştirdik, şimdi parça siparişi vereceğiz" dediler. 2hafta boyunca sürekli aramama rağmen parçanın fabrikada olmadıgını ve fabrikayı arayıp onlara baskı yapmam söylendi. Fabrika çalışanları beni servisdeki arkadaşların iletişime geçmelerini belirtip sürekli salladılar. 2hafta sonunda tekrar yolda kalacağımdan korktugum için motosikletimi servise bıraktım. 2hafta motosiklet servisde bekledi. Daha sonra tekrar yogun ugraslarım sonucunda parçanın geldiğini ve motosikleti debriyajının komple değiştiğini 550tl daha ödemem gerektiğini bildirdiler. 5yıllık motosikletin balata ve sac diye tabir edilen parçalarının kullanım ömürleri oldugunu ve garantiye girmediğini bildiğim için ilk onarımda ücretimi ödediğimi ve debriyaj göbeği diye hitap edilen parçanın benim bozabileğim bir parça olmadıgını belirtmeme rağmen yogun tartışma sonucunda "önceden de geldin abi 400tl ver yeter" diye motorum garanti kapsamı dışında kaldı. Bu arada 68km de verdiğim motosikletimi 78km de geri aldıgımı belirttiğim zaman "Biz gezdik abi onla" diye bi cevapla karşılandım ve 10tl al benzin parası diye ücret verdiler.

-Bu arada servisden alabildiğim ve elimde kanıt olan;
- 150tl fiş(ilk onarım fişi)
-350tl fiş(ikinci onarım) bu arada artı 50tl sini nakit verdim fakat nakit fişi servis tarafından verilmedi(daha önceki bakımlar için de yaptıgım işlemleri nakit gerçekleştirdim fakat servis ödediğim ücretlerin ibaresini vermediğini ve sistemden göründüğünü dökümanda vermediklerini dile getirdi)
-Tüm yetkili servislerde yapılan periyodik bakım belgelerim
-İkinci onarımdan sonra yapılan ve içerisinde "Motosikletin ağustos ayında debriyaj balatasının yetkili servis tarafından değiştiği ve ekim ayında debriyaj takımının komple değiştiğine dair" belgelerim bulunmakta.

Elimde motosikleti servise teslim ettiğim tarihe ait ve kaç binde olduguna dair belgelerim malesefki bulunmamakta(... tarihte onarım yapılmıştır. belgesi bulunuyor)

Tüketici hakem heyetine şikayet ettiğimde, Ağustos ayında yanlış teşhiş ve ellerinde parça olmadıkları için takamadıkları belirtip beni yanıltıp motosikletimin tekrar arızalanmasına yol açan ve Agustos ayında parça olmadıgı için takılmadıgı ve tekrar arızalandıgında da 1ay boyunca parçanın gelmediğine dair olan davayı kazanabilirmiyim?(yetkili servis adıma sipariş edilen parçanın tarihi konusunda belge istediğimde vermedi)

Motosiklet firmasını "Ağustos-Kasım ayından beri ellerinde parça olmadıgı için mağdur edildiğim için)
Yetkili servisi "yanlış konulan teşhis, motosikletimin 10km keyfi kullanılması, garantisi olan parçayı garanti kapsamı dışında değerlendirmesi, ücretli yapılan parçayı 2.kez tekrar ücretlendirmesi, nakit işlemlerde fiş-fatura vermemesi" konusunda mahkemeye versem nasıl sonuçlanır?

Teşekkürler.