Merhabalar. Öncelikle kolay gelsin. Ben iş akdimi tek taraflı olarak fesh etmek ve kıdem tazminatımı almak istiyorum. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Nedenine gelince özel bir şirkette 2011 yılının Kasım ayından beri çalışıyorum. Artık istifa etmem için üzerime türlü türlü psikolojik oyunlar oynanmaya başlandı. Öncelikle İş Kanunu'nun 69. Maddesini ihlal etmesine rağmen Temmuz, Ağustos ayları içerisinde 7 hafta boyunca aralıksız gece vardiyası yazıldı. Üzerimde, diğer çalışan çoğu personele göre fazla iş yükü var. Bunun harici sözlü sataşmalar, sözlü psikolojik baskı yaratılıyor. Gece çalışma süresi 8 bucuk saati geçmemesi konusunda madde bulunmasına rağmen nadir de olsa, bazen yarım saat mesai yaptırılıyoruz. Ayrıca son olarak 8 gündür işe geliyorum ancak buna rağmen çalıştırılmıyorum ve tüm gün boşta bekletiliyorum. Sebebini sorunca ise söylemiyorlar ve beklemeye devam etmemi söylüyorlar. Çalıştığım iş alanını gizli tutmam gerektiğinden çok detaylı bilgi veremiyorum ancak 35 yaşındayım ve bu şekilde beklemekten psikolojik olarakta çok yoruldum. Kisaca üzerimde mobbing uygulandığına inanıyorum. Artık bir çözüm yolu aramaktayım. Bu durumları öne sürerek noterden iş akdimin feshedilmesi hakkında ihtarname çekebilir miyim? Yapılanlar hakkında şahitlerim de bulunmaktadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.