MERHABA üzerime olan bir bakkal dükkanı var benim aynı zaman da sigortalı bir işte çalışmaktaydım fabrika iflas edince işsiz kaldım iş kura gittim basit üsül vergi mukellefiyetim vardedim işsizlik parası alabilirmiyim dedim oda alamazsın ama istersen bi başvur dedi bende tamam dedim başvurdum ve işsizlik parası cıktı 10 ay issizlik parası aldım işsizlik parası bitikten 3 aysonra iş buldum ve bana bagkurdan borç çıktı işsizlik parası aldıgım günlerde prim borcu cıktı ama işkur saglıktan yararlanmam için 10 boyunca sagık parası ödedi sgk ya simdi sordugum da işsizlik parasının da geri istenecegi soyleniyo sgk tarafından bu nasıl olabilmekte benim sistemde bagkur um gözüküyor buna ragmen işsizlik parası alıyorum bende hak etigimi sanarak paraları aldım madem geri isteyeceklerdi neden bana işsizlik parası verdiler ve üstüne bi dünya prim borcu cıkardılar bunun suçlusu ben degilim ki madem işsizlik parası ben hiç bi şekilde alamıcam neden benim maaş ım dan işsizlik parası kestiler sgk işsizlik parası nı geri isterse ne yapmalıyım ben ve cıkan prim borçlarını ödemeliyim mi birde bana işsizlik parası vererek benim işsiz kalmamı teşvik ettiler işsizlik parası var diye rahat davran dım bana yol gösterirseniz sevinirim hayırlı günler