23.05.2017 tarihinde bimere bunu yolladım bir şey cıkarmı acaba.

HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULUNA
Isparta İli Şarkikaraağaç ilçesinde bulunan 2016/287 numaralı bir davam için 24.06.2017 tarihinde ikamet yerim olan Muğla iline bağlı Seydikemer İlçe Emniyet müdürlüğü tarafımı telefonla arayarak 25.04.2017 tarihinde saat 11 de Fethiye 1 asliye ceza mahkemesinde Görüntülü sistemle Isparta Şarkikaraağaç asliye ceza mahkemesine bağlanarak iafade vereceğimi söylediler. Bende 100/45 özürlü olduğum ve tek başıma yolda yüreyemediğim için Kamu kurumunda görevli eşimin izin alarak koluna girerek söylenilen saatte ve yerde hazır bulundum. Fethiye 1 .Asliye Ceza mahkemesine Kalemliğine yarım saat izahımdan sonra ancak dosyam bulunabilmiştir.Kalemlik calışanlarına kalınsa o ifade vermem imkansız olacaktı. Seydikemer Emniyetiinin telefon yoluyla büyük gayretleri sonucunda dosyam bulundu. 11.30 gibi boş duruşma salonu ve Görüntülü sistemi bulunmadığını söylediler.3.30 gelmemi söylediler. Bende Kalemlikdeki görevli bayana ‘’ Eşim kamu görevlisi izini öğlene kadardı kendim yürüyemiyorum gelmem epey zor olacak’’ dedim. Fethiyeye 30 km olan seydikemere geri gelerek eşim mesaiyisine yetişdi. Saat 2.30 dersi biten Havva Hilal BOZ isimli Kızımın koluna girerek 3.30 da aynı yerde bulundum.3.40 gibi Fethiye 1. Asliye Ceza Mahkemesi Duruşma salonunda duruşmaya katıldım. Karşı tarafın isteği doğrutulsunda Duruşma salonunda Hakim makamı olan kamareye değil arka cepemde bulunan kamareye dönmemi istediler. Örgülü Sanık yerinden cıkartıp örgünün öbür tarafında ayakta durmamı söylediler. Bende özürlü olduğumu söyledim. Yanımdaki Kalemlik görevlisi bayanda rahatsız olduğumu söyledi.Ekranda gördüğüm İsmini Gerekçeli kararda öğrendiğim Buket KÖSE İsimli Hakime Hanım bana ayakta duracağımı söyledi.Bende Mikrofona eğilerek ‘’Sayın hakimim ben özürlüyüm ayakta durabilecek durumum yok’’ dedim. Hakime hanım ise ’’ Sana Ayakta durmanı emrediyorum.’’ dedi. Bende elimden geldiğince durmaya çalıştım ve bir müddet sonra kızımın gözü önünde yere oturmak süretiyle düştüm. Ayağa kalkarak dışarı cıkmak istedim niyetim duruşmadan kaçmak değildi zaten kendi başıma kaçmaşansımda yoktur. Kızım içerdeyken adliye dışına çıkmam olanaksız ve imkansızdır.Niyetim dışarıda az oturup sinirimin geçmesini sağlamaktı.Salondaki görevli bayan çıkmamamı söyledi bende çıkmayarak yerime gectim.Hakime Hanım duruşmaya ara verdi . Salondaki görevli bayan bana tekerlekli bir tabure verdi. Duruşmaının kalanına oturarak devam ettim. Karşımızda ekranda hakime hanım duyamıyorum dedikce bende yüksek sesle ama terbiye sınırılarında konuştum. Davanın sonunda Hakime hanım bana 3 gün disiplin cezası verdi. Bende Müsade verin kızımı annesine teslim edim sonra beni yatırabilirsiniz dedim.Karşıdan hakim hanım’’ bekle sen sana biz taksi yollucaz ‘’ dedi. 3 gün disiplin hapsini yattım. Şarkikaraağaçda Davada bulunan tarafıma barodan tayin edilen Avukat Haktan Güllücü ye Mesaj attım gerekçeli kararın yollamasını rica ettim. Seminerde olduğu için Bana 23.05.2017 tarihinde sosyal paylaşım sitesinden dönüş yaparak gerekceli kararın fotoğrafını yolladı. Hakime hanımın ceza ve düşme olayına oturdu diyerek yazdırması epey içimi yaktı.
Yukarıdaki olay hatırladığım kadarıyla böyle olmuştur. Özürlüler Yaradanın evinde bile oturarak namaz kılarken ben görüntülü sisteme ve Hakime hanımın egosu yüzünden böyle bir talihsizlik yaşadım . En çok zoruma giden 10 yaşında kızımın gözü önünde böle bir olayın yaşanmasıdır.
Ben davadan kaçmadım yada öle bir düşüncem olmadı zaten istesemde vucuden böle bir şey yapmma imkansızdır.Hakime hanımı şahsen tanımam ilk defada duruşmada ekranda gördüm. Halbükü engelli olduğumu tarafıma avukat tayin edilmesini istediğim dilekcemde belirttim ve dava dosyasında mevcuttur. Hakime hanımın niye böyle bir duruş sergilediği hakkında bilgim yoktur.bazı haraketlerimi davayı uzakmaya yönelik olarak göstermeye çalışmışlardır. Davayı uzatacak yolda yürüyemeyen kişi sabah eşiyle öğleden sonra kızıyla taksi tutararak kalemlikte yarım saat çırpınarak davaya girmek istemez. Bu konu gerçekten Engelli olarak beni kanuna karşı güvenimi sarsmış ve cok üzüldüğüm gerçektir.Görüntülü Sistem kayıt ediliyorsa görüntülerin incelerek ve dilekçem göz önüne alınarak Olaydan dolayı maddi –manevi zararımın tanzim edlmesi için ,
Gereğinin Yapılmasını Saygılarımla Arz ederim.23.05.2017