+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 21 ileti bulundu.

Konu: işlediğim suç hakkında

işlediğim suç hakkında Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı işlediğim suç hakkında

bundan 3 ay oncesınde cevırme sonucunda polıslere bi iş için kullandıgım sahte kımlıgı kaptırdım ve perşembe gunu mahkemeye cıkacam kimliği ne için kullandıgımı anlatayım bu kimliği ben satın aldım internetten tanıstıgım bırınden hazırladı parayla sattı bana sonrasında ıse yıne ınternetten tanıstıgım baska bırıyle bi ticarette bulunduk günümüz piyasasındakı elektronık esyaları yarı fıyatından daha dusuk bı fıyata gonderıyordu fakat bunu baskalarının kartını kullanarak ınternetten alısverıs yaparak gonderıyordu öncesınde ben ücreti yatırıyordum o da bana ıstedıgım bı ürünü gönderıyordu ben de sahte kımlıgı kullanarak ürünü kargodan alıyordum kimliği 1,bucuk ay tuttum 2,3 defa yaptım bu ıslemı ve persembe gunu ıfadeye gıdıp tum herseyı anlatmayı dusunuyorum diyeceğim şudur kı yasım 19 2,3 farklı kanundan ceza alabılecegımı tahmın edebılıyorum tam düzgün bir iş buldum derken yaptıgım aptallıktan dolayı o ısı kaybetme hatta ıcerı atılma ıhtımalım bıle var kimlik bılgılerı gercek kısılere aıtmıs kimden aldıgımı bılmıyorum fakat bana satan kısının daha once kurumsal bı magazanın zincirlikuyu subesınde calıstıgını ve askere gıttıgını bılıyorum üstelik bana sattıgı gıbı bırsuru kısıye satmıs bunlar kımbılır ne yapmıstır kımlıgı bunların da sucunun uzerıme yıkılma ıhtımalı var avukat tutmayı dusunuyordum fakat dedıgım gıbı yenı duzgun bır ıs bulabıldım maddı ımkanım yok savunma olarak yapabılecegım tek sey bıldıklerımı anlatıp hakımın kararını beklemek başka hicbir stratejık dusuncem yok daha aılemın bıle haberı yok ne yapayım nasıl bır yok ızleyeyım hıcbır fıkrım yok sızce bunun sonucunda serbest kalma ıhtımalım var mı bastıra bastıra soyluyorum dıbıne kadar pısmanım herseyı yaparım yeterkı serbest bıraksınlar hatta bana kımlıgı satanı ve baskasının kartını kullanıp bana urun yollayan sahısların bıle yakalattırabılırım okuyanlar mumkunse 2 kelıme bırseyler yazsın

Hukuki NET Güncel Haber

işlediğim suç hakkında konulu yargıtay kararı ara
    işlediğim suç hakkında konulu hukuk haber
    Konu Krmebs tarafından (09-05-2017 Saat 23:41:12 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Denizli
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: işlediğim suç hakkında

ailemin haberi yok diyorsun.19 yaşında annen baban kardeşin abin sormuyor muydu bu paralar sana nerden geliyor diyor?Kötü bişey yaptığını anlamaları lazımdı,yakalanmasan devam edecektin ailen hala sorgulamayacaktı.Ailene durumu anlat pişmanlıkla çözülecek basit bir mesele değil seninki,ailen iyi bir avukat tutsun az ceza alman etkin pişmanlıktan yararlanman için .

TCK (Türk Ceza Kanunu) sisteminde iki yöntemle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza indirimi almak mümkündür:

Birinci yöntem, yargılanan kişinin, soruşturma veya kovuşturma aşamalarında suç ortaklarını, suça yardım edenleri, azmettirenleri savcılığa veya mahkemeye bildirerek suçun ortaya çıkmasını ve suç faillerinin cezalandırılmasını temin etmesiyle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza indirimi almasıdır.

İkinci yöntem, işlenen suç nedeniyle mağdurun uğradığı zararın aynen geri verme veya tazmin etme suretiyle giderilmesi halinde sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza indirimi almasıdır.
    Konu yaseminyasemin tarafından (09-05-2017 Saat 23:51:10 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yaseminyasemin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ailemin haberi yok diyorsun.19 yaşında annen baban kardeşin abin sormuyor muydu bu paralar sana nerden geliyor diyor?Kötü bişey yaptığını anlamaları lazımdı,yakalanmasan devam edecektin ailen hala sorgulamayacaktı.Ailene durumu anlat pişmanlıkla çözülecek basit bir mesele değil seninki,ailen iyi bir avukat tutsun az ceza alman etkin pişmanlıktan yararlanman için .

TCK (Türk Ceza Kanunu) sisteminde iki yöntemle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza indirimi almak mümkündür:

Birinci yöntem, yargılanan kişinin, soruşturma veya kovuşturma aşamalarında suç ortaklarını, suça yardım edenleri, azmettirenleri savcılığa veya mahkemeye bildirerek suçun ortaya çıkmasını ve suç faillerinin cezalandırılmasını temin etmesiyle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza indirimi almasıdır.

İkinci yöntem, işlenen suç nedeniyle mağdurun uğradığı zararın aynen geri verme veya tazmin etme suretiyle giderilmesi halinde sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza indirimi almasıdır.
    16 yasımdan ıtıbaren calısıyorum zaten fakat son 1 sene ıcerısınde ıs problemı yasadım süreklı olarak gır cık yaptım girdiğim yerler paramı vermedı çıktım, bazılarına yol param olmadıgı ıcın gıdemedım, vs bunun sonucunda sureklı olarak iş değiştirdim bi yerden sonra da eve soylemeye yuzum olmadı ve sabah işe gider gibi evden cıkıp iş arayıp dolanıyordum bu sure zarfında oldu tum bunlar da zaten elımden gelse bugun avukat tutarım ''iddianamenın değerlendırılmesı sonrası açılış'' böyle birşey yazıyor e devletde buyuk ıhtımal ertelenıp devam edecek bu sure zarfında bı avukat tabıkı tutacagım elbette ceza alacagımın farkındayım fakat bu ailemın ogrenmesı kadar kotu olamaz olayı kapsamlı bı sekılde anlattım bunun dısında hıcbır sey yok avukat da tutacam oncesınde olumlu/olumsuz bılgı edınmek ıcın yazıyorum avukatla bırlıkte bu davanın sonucu nasıl olur

Nerede
    Denizli
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İddianamenin değerlendirilmesi sonrası açılış savcının kamu davası açılması talebini hakimin uygun görüp şüpheli konumundan sanık konumuna geçtiğinizi gösteririr.Ceza davalarında ,davalar kamuyu ilgilendirdiğinden harca tabii değildir ve barodan avukat isteyin şize bir müdafii atamaları lazımdı.

Kamu davası açılmış e devletteki bilgiye göre Perşembe ifade vereceğim diyorsun ifade aşaması geçmiş zaten ne ifadesi vereceksin ?
    Konu yaseminyasemin tarafından (10-05-2017 Saat 00:30:43 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yaseminyasemin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İddianamenin değerlendirilmesi sonrası açılış savcının kamu davası açılması talebini hakimin uygun görüp şüpheli konumundan sanık konumuna geçtiğinizi gösteririr.Ceza davalarında ,davalar kamuyu ilgilendirdiğinden harca tabii değildir ve barodan avukat isteyin şize bir müdafii atamaları lazımdı.

Kamu davası açılmış e devletteki bilgiye göre Perşembe ifade vereceğim diyorsun ifade aşaması geçmiş zaten ne ifadesi vereceksin ?
    pardon ıfadeden kastım durusmaya cıkıp hakıme durumu anlatacam

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok ciddi ve bencilce bir suç.Bu işle hiç bir ilgisi olmayan masum bir insanın kimliğiyle bir takım işlere giriyor, bir sorun çıkması durumunda masum bir vatandaşı yakıp ortadan kaybolma düşüncesi(yoksa kendi kimliğinle yapardın) taşıyorsun.Bu suç yüzünden masum insanlar kimlikleriyle işlem yaparken ''acaba kimlik bilgilerim kopyalanmış mıdır, başıma bir iş gelir mi, kimliğim kullanılır mı'' endişesi yaşıyor.

Bundan sonra yapılacak vakur bir şekilde çıkacak cezayı beklemek ve sonuçlarına(sahtecilik hep kişinin karşısına çıkacak bir suçtur) katlanmak olacaktır.

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konuyu mutlaka ailenizle paylaşmanızı öneririm. Aksi durumda duruşmada tutuklanma kararı çıkarsa, daha fazla şok yaşayabilirler. Bence bugün vakit kaybetmeden oturup durumu şimdiden ailenize anlatın. Belki sizi alıp iyi bir ceza avukatına götürebilirler. bana kızacaklar diye korkmayın. Sen sonuçta onların çocuğusun.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    362
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

siz ürünleri kargodan alırken neden kendi kimliğiniz ile almadınız? çünki kargo ile gelen ürünlerde bir sorun olduğunu biliyordunuz yani sahte kredi kartı ile alınmış olduğunu. sahte kredi kartı ile ürün alan adam da yakalanmamak için büyük ihtimal internet kafe, açık wifi vs kullandı ürünleri de size aldırdığı için aklı sıra riski size yüklemiş oldu. ama güvenlik kamerası vs bir şekilde yakalanır belki de yakalanmıştır askerde olması bir şeyi değiştirmez. ama dediğiniz gibi o suçlar da ortaklık gibi görülüp üzerinize kalacaktır. bu adam ile olan yazışmalarınız vs de araştırılabilir. bir de internette tanıştığım diye belirtmişsiniz, böyle tiplerle kolay kolay tanışılmaz kimse face de profil açıp sahte kimlik yapılır vs demez. veya biri hadi ben sahte kartla ürün alayım ucuza satayım parayı kıralım diye açık açık beyan etmez. tahminim bu tanışma işlerini deepweb de yapmış olabilirsiniz, bilirkişi ile bilgisayarınız da incelenebilir. sahte kimlik elde etmek için yaptığınız internet üzerindeki işlemler aramalar vs hepsi aleyhinize birer delil olarak karşınıza çıkacaktır.

başkasının kredi kartını rızası olmadan kullanma ciddi bir suçtur ve zararı ödeseniz bile cezadan düşme olur ama ceza devam eder kaldı ki belirttiğiniz maddi durum çerçevesinde alınan aletlerin de niteliği doğrultusunda pahalı cihazlar olduğunu düşünüyorum, karşılama durumunuz yok zaten öyle bir durum olsa öncelikle avukata harcardınız. başkasına ait kredi kartını rızasız kullanmanın suçu 3-6 yıldır. bu suçu siz direk işlemediniz ama iştirak ettiniz. bir de sahte kimlikle işlem suçu var. bunların nasıl yorumlanacağı ne kadar ceza alacağınızı burdan direk yazmak zor ama öyle denetimli serbestlik erteleme vs zor çünki işin içinde birden fazla suç var ve tekrar etmiş. ha şu vardır, adam bir kereye mahsus olmak üzere başkasının kartından işlem yapar, sonra pişman olup derhal zararı karşılar, bu durumda indirime gidilebilir, sabıka yoksa 3 yıl üzerinden indirim ile 2 yıla düşerse HAGB olduğu durumlar var, ama sizinki bunlardan uzak, herhangi bir zarar ödeme yok, ortaklık var, başka suçlar var, suçun tekrarı var vs vs vs

bir de anlamadığım şu var, peki kargocu sahte kimlikten şüphelenmedi mi fotoğraftan? siz sahte kimliği aldığınız kişiye önceden resminizi mi yolladınız al bu resimi kullan bana sahte kimlik yap diye?

ayrıca siz kargodan ürünleri teslim alırken kullandığınız kimliğin gerçek sahibi şu an dolandırıcılık yüzünden mahkemelerle uğraşıyor olabilir bu arada. Sonuçta kredi kartının gerçek sahibi rızası dışında harcamadan dolayı itiraz eder, bu durumda satışın yapıldığı sitedeki IP adresi ve kargo teslimatına bakılır, IP adresi internet cafe veya açık wifi bir yer çıkarsa, iş kamera görüntülerine kalır, o da görüntü belirli zaman sonra silineceği için veya adamın giydiği kıyafet neticesinde tespit edilemezse kargoyu teslim alan şüpheli durumuna düşer, bu durumda kimliğini kullandığınız kişi ciddi bir suçlama ile karşı karşıya kalmıştır belki halen sizin yüzünüzden uğraşıyordur.

Bu suçlardan ceza almamanız imkansız. Tutuklanma illa olacaktır daha önce sabıkanız yoksa, zararları karşılarsanız, iyi bir ceza avukatı bulursanız, ki bunlar da
    ciddi masraf, alacağınız cezanın süresi nispeten daha düşük olur.

Yapacağınız şey durumu ailenize anlatmak. Bir şekil borç harç bir şeyler satma kredi vs bu olay için ciddi para lazım. Neyiniz var neyiniz yok satın. Değilse gideyim hakime herşeyi anlatayım, pişmanım diyim serbest bıraksınlar böyle bir şey yok.

bir de şöyle bir ilgin durum görüyorum insanlar hukuktan cezadan hapisten sabıkadan korkacaklarına aileden daha çok korkuyor. ailenizi tanıyamayız ama bunu anlatınca babanız sizi silah çekip vuracak mı?
    bu olaya doğru düzgün bir avukat ile çıkmazsanız 4-5 yıl gibi cezalar mümkün, işin içinde bir tane suç yok, ciddi suçlar var. Bu suçun büyük kısmı kapalı ceza evinde geçecek artı yüz kızartıcı suç sicilinize işleyecek.

Ha şu var diyelim elinize lotodan para çıktı tüm zararları ödediniz en iyi avukatları tuttunuz yine bir hapis durumu ve sicile işlenme olur ama hapis süresi ve niteliği çok daha kısa olabilir.

ama tüm süreci etkileyecek bir nokta var, siz perşembe günü sadece sahte kimlik yüzünden ifade verecekseniz size soracaklar bu kimlikle ne yaptın diye.
    adamlar kimlik ile yapılmış işlemleri araştırmış bulmuş olabilir, sizin itiraflarınız lehinize olur. hiçbirşey yapmadım öylesinde cebimde duruyordu derseniz
    ve yaptığınız işlemler çoktan tespit edilmiş ise işler iyice kötüleşir.
    ya da herhangi bir araştırma olmamıştır henüz, sadece sahte kimlik üzerinden dava yürür ama ileride illa bu durum çıkar. (kargo güvenlik kameraları vs). işte bu soruların cevabını burda bulamayız bunun için avukat şart diyoruz. kimse soruşturma dosyası vs detayı görmeden doğru bilgi veremez ve ifadeniz vs olayın seyri açısından önem arz ediyor ve nasıl bir ifadede bulunmanız nasıl hareket etmeniz gerektiği için avukat şart.
    Konu cemalgurler tarafından (10-05-2017 Saat 10:10:50 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu arada ilk ifadenizde ne dediniz ?

Nerede
    Istanbul