Asliye ceza mahkemesinde imar kirliliğine neden olma suçu isnadıyla sanık olarak yargılanmaktayım. Fakat imar kirliliğine sebep olmadığım bilir kişi raporu ve belgelerle ispat edildi, ancak muhbir belediyenin hakkımda çıkarttığı encümen kararları için idare mahkemesine yürütmeyi durdurma davası açtım. Ceza mahkemesi hakimi suçsuz olduğumu anlayınca davayı karara bağlamıyor, mahkemede 7 celse yapıldı son 3 celsedir hakim idare mahkemesinin kararını bekleyeceğiz diyor ama bir yandan duruşma tarihi veriyor. bende bu karara defalarca itiraz ettim, idare mahkemesindeki davayı menfaatim için ben açtım ve müştekiyim, ceza davasında iddianameyi hakim kendisi kabul etti ve sanığım dolayısıyla her iki dava farklı, üstelik idare mahkemesine yürütmeyi durdurma davasını caza davası açılmadan 2 ay önce açtım, bu durumda ceza mahkemesinin idare mahkemesinin kararını beklemesi hukuken ne kadar doğru, ceza mahkemesi kendi davasının kararını vermesi gerekmezmi, ben ceza davasında lehime yada aleyhime karar verilmesini ve hakkımı üst mahkemelerde aramak istiyorum ama ceza hakimi karar vermeyerek hukuk yolumu tıkayarak beni firenliyor, ceza ve idare mahkemesi davaları birbirini bağlarmı, bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.