Merhaba,

Deniz Teknolojisi Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanıyım.2015'in ekim ayında iş güvenliğini yürüttüğüm A firmasının yan firması olan B firmasında bir iş kazası yaşanıyor(Bir parmağın prese kaptırılarak ucunun deforme olması).Bu iki firmada aynı adreste çalışıyor.A firmasından 2015 Aralık ayında ayrıldım.Bundan tam bir sene sonra şüpheli sıfatıyla ifadem alındı.Bilirkişi raporunda işveren ve ben asli kusrulu olarak belirtmiş. (Ancak bilirkişi raporunda adım yok, adı bilinmeyen uzman olarak geçiyorum.Bununda nedeninin şu olduğunu düşünüyorum çünkü ben B firmasının uzmanı değilim.İşveren ifadesinde iş güvenliği uzmanım var demiş ama ben B firmasının uzmanı değil,A firmasının uzmanıyım.)) Ben de olayı yanlış hatırlayarak (İşçinin A firmasında çalıştığını zannederek) ifade verdim. Ancak daha sonra işçinin B firmasının elemanı olduğunu ve benim bu firmada herhangi bir atamam,sözleşmem olmadığını hatırlayarak karakola gidip tekrar ifade vermek istedim.Polis; şüpheli sıfatı ile ifadem alındığı için ifademi değiştiremeyeceklerini söyledi.Bende bunun üzerine bir A4 kağıdına durumu dilekçe şeklinde yazarak polise verdim ve dosyayı savcıya gönderdi. Bunun üzerinden 7 ay geçti ve hala hakkımda bir dava açılmamış. Acaba savcı iddianameyi ne zaman hazırlar ya da savcı beni suçladı mı ve ifademin ne durumda olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Teşekkür ederim,
Saygılarımla.