Sayın meslektaşlarım, konu şöyle. İki kardeşe babadan 3 arsa kalıyor. Her biri 500'er metrekare. 2 kardeş bunu elbirliği ile mülkiyetten paylar eşit olmak üzere müşterek mülkiyete çeviriyorlar.Birinin erkek çocuğu diğerinin kız çocuğu var. Zamanında ikisini evlendirmek için planları varmış ama erkek tarafı tarafından bozulmuş. Bundan dolayı kız babası hissedar, erkek babası olan diğer hissedar kardeşi ile anlaşamıyor. Erkek babası hissedar bahsi geçen arsaların üzerine inşaat yapılması için müteahhitle anlaşıyor müteahhit ise her iki kardeş içinde hatrı sayılır miktarda daire vermeyi taahhüt ediyor. Ancak zamanında yaşanmış olan evlilik mevzusundan dolayı kız babası diğer hissedar kardeş onay vermiyorum diyor. Bu kardeşlerin her ikiside Avrupa da yaşıyor ancak arsa Ankara'da. Müteahhitinde yapmak istediği yapıyı ifa edebilmesi için bu üç arsayı birleştirmesi gerek. Eğer müteahhit ile sözleşme yapılırsa her ikisininde yararına olacak. Acaba bu durumda nasıl bir yol izlenebilir. Her iki tarafında yararına olduğu durumlarla ilgili yargıtay kararları var mıdır ben çok aradım ama bulamadım. Bizim önceliğimiz söz konusu müteahhitle anlaşmaya varılması. Yardım edebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler...