merhaba
Halen boşanma sürecindeyim .Ve bu süreç içerisinde karşı tarafın mali durumu ve boşanmaya konu kabahatini belgelemek maksadıyla ,dava süreci boyunca hala karşı tarafca kullanılan sim kartı yenileyerek , karşı tarafın mail hesaplarını kendi üzerime devralarak orada bulduğum dosyaları mahkemeye sundum (aldatma itiraf videosu ,maaş ödeme dekontu vs).
Bunun üzerine karşı taraf , benimle ilgili savcılığa Bilişim suçu işlediğime dair şikayette bulunmuş , ben de ifade vererek bu suçu kabul ettim .

Okuduğum kadarıyla 243 ,244 ,245 Bilişim Suçları maddeleri maalesef "Bilişim Sistemleri" lafıyla büyük çaptaki suçlar ile basit bir mail hesabı ele geçirme olayını neredeyse bir tutuyor .
Bu konuda başka alt yönetmelik veya içtihat bulunmakta mıdır ?

Durumumla ilgili bir içtihat buldum ancak , o da Bilişim suçları maddelerine atıfta bulunmuyor , özel hayatın gizliliğinden bahsediyor .Eşinin Facebook hesabındaki
bilgileri 3. kişilerle paylaşmasını , boşanma davasının konusu aldatma olduğu için , bu konuyu İSPATLAMA amacı taşıdığından suç olarak kabul etmiyor .
12.Ceza Dairesi
2013 / 21755 E. , 2014 /13367 K.

Konu biraz çetrefilli farkındayım ,ancak yardımlarınızı bekliyorum .Herkese iyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla .