Merhaba,

Uzun süredir tehditlerinden ve hakaretlerinden muzdarip olduğum şahısı şikayet ettim. Tahmin ettiğim ve tespit edildiği üzere şizofren olduğu için cezai ehliyeti olmadığına dair kurul rapor verdi. Mahkeme ise toplum için tehlike yaratmayacağı kurul raporuyla onaylanana kadar yüksek güvenlikli sağlık kurumunda koruma ve tedavi altına alınmasına karar verdi.

Sanığı hiçbir şekilde tanımıyorum. Bir şekilde takıntı haline getirdi beni kendisi için. Şuana kadar hayati tehlikem oluşmadı fakat tacizleri yıllardır artarak beni ve tanıdığım çoğu kişiyi kapsamaya başladı. Manevi tazminat talep etmedim. Etmeyeceğim. Zaten kim olduğunu öğrenince, hakkında bilgi toplayınca ailesi için dahi çok üzüldüm. Fakat ailesi tekrar akıl hastanesine yatırılmasına razı olmadığı için davayı geri çekmedim. Tek amacım tedavi edilmesi, rehabilite edilmesi ve bunun neticesinde kendisiyle uğraşmamak. Gerçekten bunu amaçlıyorum.

Fakat kararın alt maddesinde

"Karar kesinleştiğinde 5320 S.K.'nın 16. maddesi gereğince soruşturmayı bizzat CBS yaptığından kararın bir örneğinin kolluk birinine gönderilmesine yer olmadığına" yazıyor. Karar kesinleşti. İtiraz başvurusu yok.

Sanığın bir akıl hastanesine yatırılıp, yatırılmadığını nasıl öğrenebilirim? Ailesi sanığı tekrar akıl hastanesine yatırmazsa nereye şikayet edebilirim? Tekrar Cumhuriyet Başsavcılığına ilgili karar ile mi?

İlginiz için teşekkür ederim.