+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Psikolojik sorunları olan anne

Psikolojik sorunları olan anne Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bursa
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Psikolojik sorunları olan anne

Oğlum 1 yaşında , anne doğduğu ilk günden beri çoçuğa hiç bakamadı.Psikolojik sorunları nedeniyle doğum izninde bile, çoçugun doğduğu ilk günden itibaren çocuga annem baktı ..Çalışmaya başlayınca zaten vakti olmadı..Akşamları işden geldiğinde ise sadece görmek için,1 saat kadar çoçugu alıyor sonra tekrar babaanneye veriyor…3 yıllık evliyiz defalarca psıkolog, psikiyatr , aile danışmanı vs. götürmek istememe rağmen kabul etmiyor. İlk seyansdan sonra bırakıyordu…Anti depresan kullanıyor ve ilaçlarının dozajında, kullanımında değşiklik olacak mı olmayacak mı diye bile doktora gitmiyor..İlaçlar bittikce yenisine devam ediyor…Takıntıları kıskançlığı ve çocuğa ilgisizliği bizim evliliğimizi bitirecek duruma getirdi..Ayrılık söz konusunda oldugunda ise çocugu nasılsa mahkeme bana verecek sen çocugundan ayrılamassın diye beni sindirmeye çalışıyor, sanırım oğluma ilgim merhametim yüzünden bunuda başarıyor.. Ben yokken çocuğu bana kızdıgı için benim canım yansın diye iteklediğini tartakladıgını söylediği bile oldu bana…Hatta bir kaç gün önce yine yanında değilken çocugu odanın lambasını kapatarak yere bırakıp kapıyı üstüne kapatmış ..Yine haberim yokken, bunu kendısı söyledi … Çocugu bana karsı kanunlara sığınarak kullanıyor…Ben ayrılığı hiçbir zaman düşünmedim bunca zaman tek dileğim iyi olmasıydı …Yaptıklarını normal bir ınsan öz evladına yapamaz..Kendi ailesine durumu söyledim şehir dışında yaşadıkları için telefonda defalarca uyardılar…Yapma yuvanı yıkma çocuguna sahıp çık, yuvana sahip cık vs… Ama nafile… Ben cıkmaza girdim sürekli çocuga zarar vereceğini söylüyor.Kanun benden yana diyor.Ispat edemessın dıyor…Ona karşı fiziksel bir durumum olsun diye beni sözleriyle hareketlerıyle tahrık edıyor … Çok daha fazlaası var burada ne kadar ıçımı dokebilirim bilemiyorum …

Benim derdim eşimden kurtulmak, çocuğu almak değil ! Ama artık kendi aileside benim ailemde bu durumdan zarar görmeye başladı.Çocuk analı babalı büyüsün diye annemi, babamı, kardeşlerimi kaybedicem..Yada kendi babasınında ciddi sağlık sorunları var üzüntüden ona bişey olacak..Ben tedavi ettirmek istiyorum fakat tedavi olursa resmi olarak sağlık sorunu olduğunun belgesi olur düşüncesiyle, ayrılık sözkonusu olduğunda onu kullanırım korkusuyla hareket ediyor… Bizim geçimsizliğimiz yok ben sağ duyulu olduğum sürece ama.... bana çocuğumu kullanınca bende insanım ! İnsan evladına zarar gelsin ister mi ? … Ne yapmalıyım zorla bile olsa hiç mi yolu yok bu işlerin ? Nasıl tedavi olmasını sağlarım ..Bütün sorun hastalığı sağlıklı düşünememesi..Anne baba ayrı büyümüş bekarlığı baba annenin yanında geçmiş.Şimdi de kendi evladına aynısını yaşatıyor..Aksine hayat tecrübesi olan birisi benim evladım bu duruma düşmesin diye düşünmesi gerekirken kendisi açıkca bana karşı kanunları kullanıyor …1 yaşındaki çocuga bağırmak, onu karanlık odaya koymak tartaklamak ne demek ? Öz anne sağlıklı olsa bunu yapar mı ? Yaşadıklarım işime yansıyor, çocuguma yansıyor, çevreme yansıyor..Ne yapmalıyım ? Ben nasıl bir yol izlemeliyim …?

Yine birkaç gün önce, gün içerisinde eve gidiyim bak neler yapıcam o çocuga diyordu…Sonrasında eve gittiğinde masum bir tonda eve gel özledim gibi laflar edip çocuga zarar vermeyeceğim gel hadi diyor…Bu yazdıklarımı her gun yasıyorum…Şunu belirteyim gücüm yeter karşılık vermeye onu sindirmeye ama çözüm değil …! Seviyesiz bir uslubta, seviyesiz bir davranışda bulunmak istemiyorum.3 yıldır bunu hep korumaya çalışdım sabırla...Benim oğlum bir gün beni görmese babaannesini görmese gözünden yaş düşmez… Anneye gitmiyor anneden kaçıyor..Ailesi, ailem, ben anne kokusu anne şefkati olsun diye yapmadığımız kalmadı ..Yok yapamıyor 5 dk da çocukdan sıkılıp birinin kucagına paslıyor hemen … Dizi izler çocugu unutur …Ev işi yapar cocugu unutur…İşe gider unutur… Boş bir vakit bulursa canım cıcım dıye egosunu tatmin edip seviyor… Altını 1 yıl içerisinde toplasanız 10 kere değşmemişdir..Mama toplasanız 10 kere yedirmemişdir…Bunlarıda hep bizlerin zorlamasıyla yapıyor… Ailesi ayrılık olursa red ediyor arkasında durup cesaret vermek istemiyor…Anne baba ayrı oldugundan anneye gidicem diyor..Anne başkasıyla evli ve çocuga bakacak ne maddi durumları var nede manevi… Bir gece bakamazlar bu bildigim bir gercek ..Ama bende evladımın benden uzakda bir gece ağlamasına dayanamam işte …! Bunuda bildiği için istediğini istediği şekilde yapıyor.
    Kendi ailesine benim aileme saygı hiç yok..Küfür, hakaret aklınıza gelecek her türlü basit davranışları sinirlendiği bir anda yapabiliyor. Ayrılırsak derdi çocuk değil ! Bu hayatı benim elimden alırsan bende çocugu ssenden koparırım şeklinde bir zihniyet.

Ben anlıyorum kadınlar bu ülkede belki erkeklerden çok çekiyor...İçine atıp bir ömür kahırla yaşayan kadınlar var...Peki bu kanunlara sığınarak öz evladını kocasına kullanan akıl yoksunu merhametsiz kadınlar için hiç mi bir yol yok ?Ben evladım için katil olsam kim sahip çıkacak bana? Benim annem babam benim evladımı büyütüyor eşim bakamadığı için ...Üzüntüden onlara bişi olsa kimin kapısına gidicem ?
    Öz babası evlatlıkdan ret etme durumuna geldi işler...Tedavi için gittiğimiz doktorlardan eşimdeki anormalliğin boyutunu fark edince seans ücreti almayıp başka doktora yönlendiren bile oldu ... Benim eşim çocuguna bakamayacak kadar psikolojık sorunlar yaşayan tedaviyi asla kabul etmeyen ...Benden ayrılırsan kendımıde çocuguda öldürüm diyebilen...vs.vs durumda birisi...
    Bizim evde her akşam sudan sebeplerle anne aranır çocugun eşyalarını topla anne ben gidiyorum denir..Anne aşağı iner yapma kızım etme kızım der eşimin gönlünü yapar evine çıkar.. Haftada 2-3 kez eşimin babası,dedesi,halaları arar kızım yuvana sahip çık kocana sahip çık şukret baban ile annenin size yaşattığını evladına yaşatma der ... Ama nafile...3 yılım bitecek ben böyle bir evlilik yaşıyorum ...
    Bu arada iyi bir işim var, alkolum kumarım vs. yok, her cumartesi istediği yere gideriz yeriz içeriz... Giyimi kuşamı çantası ayakkabısı cebindeki parası herşey Türkiye şartlarının üstünde ...Lütfen son yazdıklarım yanlış anlaşılmasın durumu açıklama adına bu kadar detaya girdim..Çünkü benzer durumlarda yazılan cevaplarda kim bilir ne derdi vardır da böyle yapıyodur gibi cevaplar çokca gördüm...

Benim sorunum, hiçbir derdi olmayan bir annenin psikolojık durumu, kişisel takıntıları, istekleri yüzünden kanunları kullanarak, yuvasını yıkmak için bu kadar çaba göstermesinın karşısında, yuvasını asla yıkmak istemeyen 1 yaşında evladı olan bir babanın ne yapabileceği ! Yazdıklarımla burada kimseyi kandırmamın bana faydası olmaz...Sizler lehime cevaplar yazarsınız durum yazdığım gibi değilse göstermiş oldugunuz yol yöntem işe yaramayacaktır ... Peki yazdıklarım yaşadıklarımın üç de biri ise ve gerçekden herşey okuduğunuzda anladığınız gibiyse ?

Ben evladımın sorunlu bir anne tarafından sorunlu büyütülmesini istemiyorum.Çocuguma bana, aileme, ailesine inat zarar verirse ben ne yaparım ? Oldukdan sonra herhangi bir yaptırımın önemi var mı ? Benim evladımı öz anası zarar verirse ben sağduyulu kalmaya devam etsem ne olur kı ? Sağ duyu zaten kötü bir durum olumsuz bir durum olmasın diye yok mu ? Karşındakine saygıdan dolayı sağduyulu olmak zorunda değilmiyiz ?

Peki ben nasıl bir yol izleyeceğim ? Son olarak ayırlık olursa evladımı alma şansım nedir ? Bunun için ne yapmalıyım...Ayrılmadan önce çocuga zarar verme durumu var diye kime hangi kuruma gitmeliyim ? Karakola gidip eşimi şikayet edebilirmiyim mesela ?

Sabırla okuyan arkadaşlara çok tşk ediyorum şimdiden ...Yardımcı olursanız beni mutlu edersiniz..

Hukuki NET Güncel Haber

Psikolojik sorunları olan anne konulu yargıtay kararı ara
    Psikolojik sorunları olan anne konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    972
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Psikolojik sorunları olan anne

Öncelikle ALLAH yar ve yardımcın olsun,sana sabır versin gerçekten zor bir dönem.Hakimin çocuğu Anne veya Babaya verecektir diye bir kuralı yoktur.Çocuğun menfaati öne çıkar.Hangi taraf daha iyi bakarsa ona verilir.veya Hakim,iki taraf çocuk için menfaat sağlamıyorsa Devlet himayesine verir.
    Bir kişiyi zorla tedaviye yönlendiremezsiniz,Devletimiz bile bu konularda sıkıntı çekmektedir.
    Yukarıda söylediklerinizi Delillerle ispat edin.bunlar Şahit Ses ve görüntüler (Aile içinde ses ve görüntülü kayıt Hakimlerin Taktirine kalır,dışarıda yapacağız ses ve görüntüler baş ağrısı olabilir).
    Vereceğiniz Hukuk Savaşı inanın sizin sinirlerinizi çok daha fazla yıpratacaktır.En sevdiğiniz insanları bile farkında olmadan üze bilirsiniz.Dost zannettikleriniz bazen size sırtını dönebilir.
    Velayet almak çok zor bir dönemdir tecrübelerle sabittir.Çok sağlam bir ruha sahip olmalısınız.
    Aile Hukukunda uzman bir Avukatla hareket edin.
    Sabrınızı yine gösterin Ailenizi ayakta tutmaya bakın

Nerede
    bursa
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Psikolojik sorunları olan anne

Sabırla okuyup cevap yazdığınız için çok tşk ederim...Çok zor bir durum farkındayım..Bazen yazmak bile iinsanı rahatlatıyor. İsyan etmedim hiç, yanlış bir evlilik bir bedel ödenecek,ben o bedeli ödemeye hazırım, amacım benim verdiğim yanlış kararlar yüzünden, yanlış evliliğim yüzünden evladımın bedel ödememesi.Üstelik yok yere ... Beterin beteri var diyip elimden geleni yapmaya çalışacağım.Tekrardan tşkler ilginiz için ..Allah kimseyi merhametsiz insanlara muhtaç etmesin...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

psikolojik sorunlu anne

sorunlu anne baba
Forum