merhabalar. benim durumum şu şekilde;
21.10.2013 tarihinde nikahımız oldu.17.08.2014 te de Ankara'da düğünümüz olduktan sonra eşimin memleketine geçtik. ertesi gün kaynım sebebi ile olan bir problem yaşadık ve eşimin babası ile abisi boşanın diye bir parkta bas bas bağırıp abisi seni sevmiyorum dedi, babası da boşanmamız konusunda ısrar etti. eşimin karşı çıkması ile yola devam edildi. bu sefer ertesi gün kaynım tüm gün ortadan kayboldu ve gece 22-23 gibi sarhoş halde geldi. benim gördüğümde manzara kayınbabam kaynımı yerde tekmeliyordu. eşim bir köşeye geçmiş abisinin söylediklerini dinliyordu. derken köydeki düğün de geçti gitti. fakat eşim herşeyi unutup bana sürekli ailesi ile ilgili baskı yaptı. hamileliğimde bile kaynanamın yanına gitmem konusunda çok baskı yaptı ama ben ailemin yanına gittim. eşim doğuma yanıma gelirken düğünde takılan küçük altınları 'ilerde ev alırsak o zaman kullanırız,sakın bozdurma' dediğim halde bozdurup gelmişti.
En son işe başlamam nedeni ile kaynanam 5 ay yanımızda kaldı.her hastalandığında ben yanında oldum(eşim uzman çavuş olduğu için annesi bana emanetti, baş tacı ettim). ramazan bayramında teyze oğlunun düğünü vardı.bayramın2. günü düğüne gitmemiz gerektiğinden kaynanamlara gidemeyeceğimi söyledim.kaynanam ve eşim evde sorun çıkarmaları üstüne kayınbabamı telefon ile arayıp durumu izah ettim ve bayram sonrası gitmemin sıkıntı olmayacağı sonucuna vardık.ertesi gün evdeki kimse ile iletişime geçmediğim halde akşam yemek saati sofraya oturmayıp duş almak için banyoya girdiğim sıra kıyamet koptu.çıktığımda ise eşim babası ile telefonda 'evet baba öyle olacak' diyordu. kaynanam ise kendi telefonunda 'bizi sevmiyor, istemiyor işte' diye bağırıyordu.eşime ne oluyor diye sorduğumda ise 'ben hiçbir şey bilmiyorum' diye cevap aldım. ertesi gün görev yerimizden ankaraya geldiğimizde kayınbaba ve kaynım babamın üstüne yürüyüp hakaretler ederek yine 'boşanın,boşanın' diye bağırdılar. daha fazla rezil olmamak adına taksi ile uzaklaştık. 23 temmuzda eşimin tutuklandığı haberini aldım ve görüşe gittiğimde kaynanam 'süslenmiş püslenmiş gelmiş or....' diye herkesin duyacağı şekilde küfür etti. kayınbaba biri ile haber yollayıp eşimin 'onu da ondan çıkanı da istemiyor' dediğini iletti. ben de 10 dk izin vermelerini eşimin bunu yüzüme söylemesini istediğimi söylediğimde kayınbaba üstüme yürüyüp 'git burdan seni istemiyoruz şerefsiz' diye bağırırken kaynım 'seni boşatacam' diyerek yeminler etti.
Benim öğrenmek istediğim yukarıdaki olay,hakaret ve küfürler şahit de gösterilerek boşanma sebebi olur mu?