Sayın arkadaşlarım ve Avukat arkadaşlarım;

1 yıldır çalışmış olduğum sigorta acentesinde hem maaş hem de prim üzerine çalışıyordum.
3 ay önce kendi isteğim doğrultusunda ayrıldım.
benim bir arkadaşım bana sigorta yaptırıyordu. Yaptırdığı sigortaların tahsilatı için
bana bir kredi kartı vermişti. ben bu arkadaşa toplamda 150 bin tl sigorta yapmışım.
ama bana vermiş olduğu kart bir nakliye şirketine aitmiş. benim haberim yoktu.
birde şöyle bir durumda var ben her yaptığım sigorta poliçelerin tahsilatını girerken kredi kart sahibi olarak
kendi adımı yazıyordum. çünkü arkadaşım kendi adının yazılmasını istemiyordu. neden diye de bende sormamıştım.

dün çalışmış olduğum acentenin sahibi yani eski patronum beni aradı durum böyle böyle dedi.
gittim yanlarına bana 150 bin tl lik senet imzlatmaya çalıştılar. veya 150 bin tl yi bu karttan ben çektim diye yazı yazmamı istediler
yoksa ofisten seni çıkartmayız dediler. avukat arkadaşımı aradım hiç bir şey imzalama ben geliyorum dedi. o yoldayken de 2 polis yollamış iş yerine
bana bir şey yapmasınlar dıye. poliçeler gelince karakola gittik avukatım geldı onlar halen bana kâğıt imzalatmak istiyorlardı.
çünkü ellerinde garanti bir şey olmasını istiyorlardı. yoksa karakolda tutanak tutulup suç duyurusunda bulunacaklardı.
bende bunu istemedim. çünkü annem kanser hastası ben eve yarım saat geç kalsam merak eder. bu mevzuları bilse annemi kaybederim.
o yüzden mecburen kağıda ilgili karttın kart sahibini bilmeden bana yolladıkları sigortaların tahsılatını yapmış bulunmuştum. şeklinde yazı yazdım bunlara verdim hepimiz ayrıldık. karakoldan hiç bir suç duyurusunda bulunmadılar.
eski patronum 150 bin tl yi bana taksit taksit ödersin çünkü bende sigortaların yapıldığı sigorta sirketlerine ( axa allianz mapfre ) ödeyeceğim.
sigorta şirketleride asıl kart sahibi olan nakliye şirketine ödeyecek.

sigortaları bana yaptıran arkadaşı da bulamıyorum.
şimdi bu durumda kredi kartını sistemlere giren benim ama girdiğime dair bir kullanıcı adım yok.
sadece sigorta sirketının vermıs olduğu pdf uzantılı makbuzda kredi kart sahibi kısmında benım adım ve soyadım yazıyor.
ellerinde sadece bu var. birde o gün karakolda verdiğim yazı var. beni dava etseler ne olur. ceza alırmıyım yoksa sonuç ne olur.
yardımcı olurmusunuz.