herkese iyi forumlar arkadaşlar 23.10.2016 tarihinde türk hava yollarından bilgim dışında bilet alınmış ve ben bunu 25.10.2016 tarihinde fark ettim normalde yaptığım alışverişlerde 3d secure kullanmasam bile yaptığım alışverişin bilgisi ve benim bilgim dahilinde yapılıp yapılmadığını soran bir mesaj geliyordu ama bunda gelmedi, hemen bankayı aradım ve bu işlemin bilgim dışında yapıldığını söyledim onlarda bana internet bankacılığı üzerinden itiraz formu doldurmamı söylediler ben de doldurdum.banka bu işlemlerin sonucunun 2 ayı bulabileceğini söyledi. daha sonra Türk hava yollarını aradım ve bu işlemin kim tarafından yapıldığını ve biletin iptal edilip edilemeyeceğini sordum.. kim tarafından alındığını öğrendim ayrıca uçak varacağı yere varmış bile..thy yetkilisi bana bu konuyla ilgili dosya oluşturduğunu ve işlem sonucunun 10 iş günü veya daha fazla sürebileceğini, benimde hukuki olarak gerekli yerlere başvurmam gerektiğini söyledi..
şimdi bu noktadan sonra benim yapmam gereken nedir? internette benim durumumda olan çok insan var ama onların kartlarından genelde elle tutulur bir ürün alışverişi yapıldığı için malı teslim alan şahıs kart sahibi olmadığı için kart sahibi kişi parasını iade alabiliyormuş.. benim durumumda ise internet üzerinden baskasının adına bilet alınmış bu durumda akıbetim ne olur ?