Merhaba,
2008 Yılında Kavacık ilçesinde polis çevirmesi sırasında alkol muaynesinde 0,70 promil alkollü olduğum gerekçesi ile ehliyetime el konuldu. Fakat aynı gün (2 saat içerisinde ) Kartal Devlet Hastanesinde yapılan muaynede "0" promil alkollü raporumu aldım ve Beykoz adliyesine dilekçe ile raporuda dilekçeye ekleyerek başvurdum. 3 gün sonra yürütme durdurma kararı verilerek ehliyetim geri verildi.
Fakat 2016 Mart ayında yine bir polis çevirmesinde bu sefer gerçekten alkollü olduğum tespit edildiği için 6 ay süreyle ehliyetime el konuldu. Süremin dolmasına kısa bir süre kala, e-devlet e girerek borcum olup olmadığını sorgulattım. Ve 2008'de yaşadığım bu olay tekrar aktif olarak önüme çıktı. Davanın görüldüğü 3.idare mahkemesine başvurarak, 2008 yılındaki gerekçeli kararı talep ettim ve aldım. Karar da bana 2 sefer tebligatta bulunulduğu ancak ulaşılamadığı gerekçesi ile (2008 den 2010'a kadar aynı adreste ikametgah etmiştim) davanın açılmamış sayılmasına karar verildiğini gördüm.

Davayı temyize götürmek için, ilgili mahkemeden dosyamı 2016 eylül ayında talep ettim, ancak yetkili mahkeme dosyayı Seka'ya gönderdiğini ve imha edildiğini belirtti. Ve elimde halen 2008 yılına ait alkolsüz olduğumu ispatı olan hastane raporu bulunmaktadır, bunun haricinde de kendimi savunabileceğim bir durum yoktur.

Bu konu ile ilgili bilgi verebilecek avukat arkadaşlardan, bize önerebileceği yol varmıdır. Yardımlarınızı talep ediyorum.

Teşekkür Ederim.