Öncelikle herkese merhaba.

Bir üniversitenin açık öğretim fakültesinde lisans okuyordum. Lisans öğrenimimin son döneminde, bitirme sınavlarına birkaç hafta kala, kurumda çalışan bir arkadaşım bana soru verebileceğini söyledi. Bende vermeyeceğini düşünerek tamam olur ver vb. laflar kullandım, ve gerçekten bana birkaç dersin sorusunu verdi. Sonuçta öğrenci kendi lehine olacak herşeyi kullanır mantığı. Kurum her sene aynı soruları soruyor sınavda, facebook gibi sosyal medya platformlarında bazı gruplarda zaten girmiş olanlar bir şekilde bu sınavların fotoğraflarını çekip gruplarda paylaşıyorlardı. Bana vermiş olduğu sorular sosyal medya da zaten vardı. Ben mezun oldum, diplomamı aldım ve başka bir konudan o kişi ile tartıştım. O kişi bu konuda beni şikayet edeceğini söyledi. Evet kendisi de yanar diyeceksiniz, ancak diplomamın akıbeti ne olur? İptal mi olur? Olursa komple mi iptal edilir? Yoksa verdiğini kanıtladığı derslerden mi sınava girerim? Yaptığım cahillikten tabii ki pişmanım, yani var olan soruları kurumdan almak bir hata ancak insanın aklına böyle durumlar o an için gelmiyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Selamlar.