Arkadaşlar Merhaba Emlak İşiyle ilgileniyorum,Bundan yaklaşık 3 ay önce bir teyze çocuklarının borçları yüzünden evlerini satmak istediğini söyledi.Fazla zamanı olmadığı için piyasanın biraz altında satacağını belirtti. 10 gün satılık ilanları kaldı müşteri çıkmadı.Sonra teyze hemen satılsın diye biraz indirim yaptı bende ben alabilirim ama birazını peşin birazını kredi çekerim dedim tamam dedi. Sonra havalar sıcak sana vekalet vereyim dedi birlikte notere gittik noter devlet hastanesine yönlendirdi ordan sağlık raporunu da aldık akabinde noterden vekaleti aldık. Ertesi gün tapuya gittim vekaletle kendime satış yapamacağımı söyleyince bende yakın arkadaşımı çağırdım. Evrakları tapuya verdik satış aynı gün olmadı ertesi gün tapudan mesaj geldi vekaletle ilgili görüşmek için çağırdılar. Gittik bizde vekalette harf hatası olduğunu ve şüpheli durum olduğu için (şüpheli durumu bize söylemediler) vekaleti veren kişiyi çağırdılar.öğleden sonra teyze geldi imza tatbikatı yaptılar bir sürü soru sordular sonra bu vekaletle normalde satış olmaz ama sizi gördük buraya geldiniz bu defa satış olacak dediler. Satış benim vekaletime istinaden yapıldı. Diğer evide annemin adına aldık o satışta vekaletsiz oldu teyze kendi geldi tapuya satışı bizzat kendi yaptı.
yaklaşık 10 gün önce tapudan aradılar şüpheli işlem var diye gittik.Bana vekalet veren kadın arkadaşının kimliğini çalmış ve arkadaşının evlerini satmış.Arkadaşı adına kredi falan çekmiş. Şimdi benim verdiğim para ne olacak ve diğer kadın suç duyurusunda bulunmuş ne yapmam gerekiyor