Üniversite öğrencisiyim. Yeni bir eve taşındım ve emlakçı sağolsun internet altyapısının gelmesine aylar belkide yıllar olduğunu hiç çaktırmadı. Telekom Müşteri Hizmetleri, Müdürlüğü hatta Santrali arasında geçen sürünme hikayem sonunda projelere eriştim çünkü telekom düzgün bir bilgi verme konusunda sorunlu bir firma. En sonunda bana bu sene değilde 2017nin başında kazıya başlanacağı söylendi. Çevrenin fiber ile çevrili olup benim adsl alamamamı üzüleyim, 1 senelik binaya hala 2 sene gibi bir süre verilmesinemi güleyim derken ilginç birşey ile karşılaştım. Sokağın sonunda kiralık ilanının altında özellikle internet var diye belirtilmiş. Bu arada bulunduğum sokakta direkler var fakat onlarında portları dolu olduğu iddia ediliyor. Kısa bir araştırma sonucu ev sahibinin kendisininde onayıyla damadının telekomda çalıştığını kendi evine özel bağlattığını söyledi. Bu demektir ki imkan var. Direklerden bağlantı sağlanabiliyor fakat birşey için yedekte tutuluyor. Bunun tüketici olarak benim için sikayet hakkı doğurması gerekmezmi ? Şikayetim üzerine daireme internet bağlatabilirmiyim ? Daha önce benzer olayı yaşadım ve bağlattım fakat 3 ayımı aldı. Şimdi direk hukuki yollara başvurmak istiyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.