Herkese selamlar.
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola.Hukuki konularda tecrübem hiç yok mazur görün.Benim için önemli olan ve etrafımda kimsenin yardımcı olamadığı bir hususta yardımlarınıza muhtacım.
Hiçbir fikir sahibi olmadığım konuyu özetlemem gerekirse, 2011 yılında uğramış olduğum trafik kazasından dolayı araç sürücüsüne maddi ve manevi tazminat davası açmış idim.Bu süreçte karşı taraf yüzde 100 suçlu bulunmuş olup, 2015 yılının ilk çeyreği gibi 100bin tl'lik manevi tazminat davası kısmen reddedilmiş ve 20bin tl uygun görülmüştür.Bu karar neticesinde daha fazla uğraşmak istemediğimden temyize gitmedim.Fakat bugün avukatımdan karşı tarafa 2400tl vekalet ücreti + 800tl gibi bir gecikme faizi ödemek zorunda olduğumu öğrendim.İcraya 2 hafta önce verilmiş.İnternetten araştırdım ama çok fazla anlamadığım tabirler içerdiğinden dolayısıyla algılamakta zorlandım.Şuan üzerimde ev ve ihtiyaç kredisi var.Zaten bunlar maaşımın neredeyse 1/3'ü.Bu ücreti ya 1 peşin 4 taksit yapabilirmişim ya da maaşımın 1/4üne haciz gelirmiş.Benim anlamakta zorlandığım vekalet ücretinin ve faizinin bu kadar kabarık olması doğal mıdır? Karşı tarafın avukatı ile anlaşma yoluna gidip biraz erteleyebilir miyim? Şimdiden çok teşekkürler.