Değerli arkadaşlar merhaba.

Bildiğiniz KPSS sınavında en son eğitim durumu ile sınava girip alınan alan/puan türüne göre atamalar yapılıyor. KPSS atamalarında Mersinde yaşanan olayı kısaca anlatmak gerekirse;
Örnek olayda Davalı kişi 1996 yılında Muş Sağlık Meslek Lisesi'nden, 2004 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezundur. Lisans mezunu olup 2008 de KPSS ortaöğretim sınavına katılarak başarılı olmuş ve sağlık teknisyeni olarak göreve başlamış fakat Mersin Valiliği bu durumu farkedip 07.05.2008 günlü ve 14500 sayılı işlemi ile atamasını iptal etmişti. Bu kişi daha sonra dava açmış karar sonucunda ise

T.C.

D A N I Ş T A Y

Onikinci Daire

Esas No : 2009/5045

Karar No : 2013/5796
...
"2008 Ortaöğretim/Önlisans Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS) Kılavuz'unun 2.1. maddesinin iptaline,"
vs vs şeklinde kişi lehinde karar vermişti. Neticesinde Lisans mezunu olup teknik hizmetler sınıfında atanmanın önü açılmıştı. Yani adaylar en son eğitim seviyesinden (Lisans) sınava girip tercihini teknik alana alt eğitim (Ortaöğretim/Önlisans) seviyesinden yapabiliyordu.

Temyiz sonrasında Danıştay 12. dairesinin kararı Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu Tarafından bozuldu. Sonuç olarak son eğitim düzeyinde sınav ve tercih esas oldu.

Konuyu bildiğim kadarı ile açıkça anlattıktan sonra soruma gelecek olursak;
İktisadi ve idari bilimler fak. 3. sınıf öğrencisi iken 2013 yılında bu durumu öğrendim ve YGS ye başvurdum. 23 Mart 2014 de YGS ye girdim, Haziran 2014 de de Lisans mezunu oldum. Ağustos 2014 de önlisans programına yerleştim. 2016 temmuz ayı ilede önlisans PC programcılığından mezun oldum. Ben Danıştay 12. dairesinin kararına göre gelecek adına planlar yapıp ona göre işlemler yaptıktan sonra 12. dairenin kararının Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu tarafından bozulması ile tabiri caizse dımdızlak ortada kaldım. Bu durumda ben Önlisans diplomamı kullanabilmek için ne yapabilirim?
1-) Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu kararının lehime uygulanması mümkün müdür? (Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu kararında daha üst temyizi iptali söz konusu mu, davaya müdahil olabilir miyim)
2-) Ön lisans diplomamı kullanabilmek için Lisans diplomamın iptalini isteyebilir miyim, mağduriyetim ortada iken lisans diplomamın iptali için dava açabilir miyim? ( Ya da nasıl bir yol izleyebilirim)