Merhabalar arkadaşlar,
Ben 5 yıldir bir ingilizle evliyim ve Türkiye'de yaşamaktayız. 3 yaşinda yumurta donörü yoluyla eşimin taşıyıcı anne olup doğurduğü bir oğlumuz var. Mesleğim endustri dalgıçlıgı oldugu icin yıl içerisinde donem dönem evden ayrı kalmaktayım. 1 yıldır eşimle aramızda sorunlar var ve ben boşanmak istememe ragmen nafaka gibi isteklerle elimi ayağimı bağlamakta. Yaklaşık 2 ay once facebook yazışmalarindan 2 yildir biriyle benide taniyan evli oldugumuzu bilen biriyle iliskisi oldugunu, ben evde yokken oglumyan odada uyurken adami eve aldigini, oglumun yavas yavas bu adama baba dedigini farkettim ve delilleri toplamaya koyuldum. Facebok yazismalarini video formatinda ve diger formatlarda delillendirdim ve sonunda birbirimizle icerisinde darp olmayan agir hakaretlerde iceren bir kavga ettik. Polise sikayeti ile eve girisim yasaklandi ve cocugumu da bana gostermemekte. Mahkeme ile ugrasmamak icin anlasmali bosanmayı onerdim kendisine ve 4 maddelik bir protokol imzalayıp basvurduk.11 temmuza dava gunu verdiler.
1 her hafta 1 gun onun nezaretinde cocugu gormem
2. 5 yasindan sonra her yil 1 ay cocugu onsuz alip memleketime gitmem.
3. Nafaka istemeyecek. Sadece cocuk icin aylik 200 tl odemeyi kabul ettim.
4. Soyismimi kullanmak istiyor 1 yil daha.

Ama ben imzalamiş olmama ragmen cocugu gostermemekle tehdit etmekte soyisimden vazgecmeyecegini soylemektedir. Ayrica oglumla ingiltereye kacmasindan korkuyorum. Turk vatandasligini evlilik dolayısi ile almış bulunmaktadır.
Ben mahkemede butun delilleri teslim edip her iki tarafada tazminat davası acmak, cocugumun yasi kucuk olmasina ragmen yine annesi de kalmasini ama resmi velayetin bende kalmasini istemekteyim. Delillerde birbirlerine ciplak fotograflar gonderdikleri ayrica esimin ciplak ama uzuvlarinin gorunmedigi cocuk kucaginda gondermis oldugu ve karsi tarafin gonderdigi cinsel icerikli fotograflari bulunmaktadir. Kendisi cok iyi bir anne oldugu icin cocuga meslegim geregi daha iyi bakacagini ama gelecekte cocugumu almayı dusunmekteyim. Kendisi calışmamakta ailesinin gondermis oldugu paralarla ve evin bir odasini ogrencilere kiralayarak hayatini idame etmektedir. Ev kendinin uzerine arabası kendi uzerinedir ve mal rejimi anlaşmamiz vardir. Ben yıllarca suyun altinda batiklar cikarirken kazandigim paralari kendisine gondermisimdir. Kendisi de beni 2 yildır aldatmaktadir. Bunlari ilk ogrendigimde sinirle ciktigim evden agir bi trafik kazasi gecirdim nisan ayinda. Sukur simdi iyiyim. Sizlerden ricam bana nasil bir yol izleyecegimi mahkemede soylemeniz. Mumkun mertebe yapabilecegim herseyi yapmak istiyorum 2 tarafa da. Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.