Merhaba arkadaşlar sizlere bir durumdan bahsetmek istiyorum bilgisi olan kişilerin cevaplamasını rica ediyorum.

Ben 05.12.2015 ' de bi suçtan cezaevine girdim ve 28.01.2016' da dilekçe yazıp ilamatımın durdurulmasını sağladım, 2. defa temyiz hakkı verdiler ve dosyamı Temyiz ettim.

16/03/2016 temyiz ettiğim tarih - 13/05/2016 temyizden dönme tarihi olarak görünüyor.

Dosya içeriğinde ise yazan yazı şu şekilde ;

Hükme esas alınan cezanın nevi ve miktarına göre, 21.7.2004 tarihinde yürürlüğe giren 5219 sayılı Yasanın 3/B maddesi ile değişik C.M.U.K. nun 305/1. maddesi gereğince suç ve hüküm tarihine göre temyiz yeteneği bulunmadığından, temyiz isteğinin C.M.U.K. nun 317. maddesi uyarınca REDDİ,

Anayasa Mahkemesinin, TCK'NIN 53. maddesindeki hak yoksunluklarına ilişkin 24.11.2015 günlü Resmi Gazete'de yayımlanan 08.10.2015 tarihli, 2014/140 esas, 2015/85 karar sayılı iptal kararının infaz aşamasında gözetebileceği değerlendirilerek yapılan incelemede;

Yapılan yargılamaya, dosya içeriğinde, toplanıp karar yerinde gösterilen ve değerlendirilen delillere, oluşa ve mahkemenin soruşturma sonucunda oluşan inanç ve takdirine, suçun oluşumuna ve niteliğine uygun kabul ve uygulanmasına, hukuka uygun, yasal ve yeterli olarak açıklanan gerekçeye göre, sanığın, suçlamaları kabul etmediğine, şüphe üzerinden kendisine ceza verildiğine, yeterli inceleme ve araştırma yapılmadığına ilişkin yerinde görülmeyen sair temyiz itirazlarının reddiyle usul ve yasaya uygun olan hükümlerin ONANMASI,

Talep ve dosya tebliğ olunur. 13/05.2016

Bu şekilde bir dosya içeriği tebliğ edildi. Avukatıma gittiğimde bu önemli birşey değil, dosyan Cumhuriyet Başsavcılığına giderek tekrar yargılaman yapılacak şeklinde açıklama yaptı fakat bu beni pek tatmin etmedi.

İçinizde bu konu hakkında bilgiye sahip olan biri veya birileri var ise beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürü borç biler saygılarımı sunarım.