+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Dolandırıldım Kargo Üzerinden

Dolandırıldım Kargo Üzerinden Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Gaziantep
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Dolandırıldım Kargo Üzerinden

Değerli abilerim arkadaşlarım notebook telefon ve kapı güvenlik sistemi sarf malzemeleri satış dükkanım var ayrıyetende eş dost için bulunduğum şehirde kurduğum sosyal medya hesabımdan bir kişi mesaj attı kapı güvenlik için kart okuyucu istedi 1300 TL üzerinden anlaştık önce ürünü göndermemi istedi kabul etmedim nerde görülmüş Bir tane firmanın müşteriye para almadan ürün gönderdiği 1 firma olur 50 bin tane alıcı olur öyle yapmaya kalksak baştan soyup soğana çevirirlerdi işte anlaşmaya varamadık dedim kapıda ödeme gönderelim ertesi sabah cumartesiydi doğal olarak kargo firmaları kapalı şahıs bana şu siteyi önerdi
    http://www.tkucakkargo.com/
    Hayatımda duymadım resmi bir yerde değil aradım 7/24 hizmet 280 TL kargo tutarı söylendi bende alıcıya söyledim karşıdan ödeme yap fiyattan düşme sıkıntı olmaz dedi bende kabul ediyorsan anlaştık dedim her şehire hizmet veriyorlarmış ve hiç bir şekilde şube yokmuş aradım numarayı adres istedi 1 tane adam geldi ünüforma veya belli bir kurum kuruluşa bağlı olduğuna dair hiç bir şey yok adamla konuşturdum onayladı o kişidir odur ne taşınacağını sordular işte güvenlik dedik hatta kırılabilir bant atın dediler 0 poşetli ürüne bant attık ne zaman ulaşır 3-4 saat sürer 1.50 uçağıyla kalkar topları döndü güvendik verdik arkadaşa işte alıcı aradı kargoya verilmiş dedi bekliyoruz bizde tabi 4. saat gelince adam alıcı resim attı bunlar ne kardeş defolu falanda fistanda hıyar gönderseydin daha iyidi diyerekten ben direk anladım mevzuyu bir şeyler döndüğünü zarflıyorum bunları sen alırken bakmadın mı falan dedim yok dedi kurye yanında mı iade et dedim yok dedi sonra hemen kargoyu aradım dedim siz nasıl iş yapıyorsunuz teslim edilen ürün nasıl iade olur kurallar var abi
    ürünü almadan önce kuryenin elinde kameralara dönük bir şekilde açılacak sipariş ettiğiniz ürün bumudur budur dendiğinde kabul eder imza atar kapıda ödeme paramızı verir kurye hesabımıza yatırır bu kadar adam çakallık yapıyor kurye bırakmış 20 dk sonra bu aradı etti ben güzel bir dille anlatıyorum kargoya siz benimle dalgamı geçiyorsunuz diyor ne oyun yapıyorsunuz diyor ben alıcının yanına geldim bu ürünler çöp diyor çöpe atıcam dedi daha utanmadan geri gönderiyorum 280 TL ödeyeceksiniz 560 yerine diyor biraz laubali ve kendini bilmez şekilde konuştu dedim ;

-Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise, içerisinde eksik yada hasarlı ürün var ise, teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz.

Haksızmıyım abiler sen adama kargoyu verirsin 1300 TL değerinde Malzeme ve nasıl olurda benimle böyle konuştu bende antepteki bizden kargoyu alan adamı aradım karakola şikayete gidiyorum gel ifadeni ver kimsin kardeş ben taksiciyim dedi o zaman yanlış olmuş dayım kusura bakma dedim kapattım tekrar aradı sorun nedir dedi ben sabah gelen kargocumusun deyince evet dedi işte 25 yıldır bu işi yapıyorum dedi senden duydum dedi bende ses kaydına alamadım ama kayıtlar çıkar mı önce taksici sonra kargocu daha ileride dolandırıcı diye çıkacaklar .. karakola gidemedim yarın gideceğim durum ne olur ?

Ben 1300 TL paramı kimden alırım ürünüm defolu aynısı bile değil gelen resimde adam resmen parçalamış bıçakla kutuyu evde halıda oturuyor kurye nerde yok ortada o zaman ispatlasın ben tazminat açsam kazanırmıyım Firma olarak biz adammı dolandıracağız yoksa o elemanlar bize oyun mu yapıyor
    yaşadığım şehir gaziantep var mı avukat danışabileceğim zor durumdayım bende stoklardan düşüyorum bunları dükkan sahibi benim noterde benim adıma ayrıyeten babam ilgileniyor nasıl hesap vereceğim lütfen yardımcı olun yaşım 19
    arkadaşlarımı vesayre topladım taksiciyi tehdit etmedik biz hala soğukkanlılıkla adres ver dedik nerenin taksisin dedik merkez falan diyor yalan söylüyor kargocuda değiller acaba merdiven altı yani kaçak bir kargo servisi mi yoksa çakallar insanlara böyle oyun mu yapıyor defolu mallarıda toplam 560 TLye kitleyeceklerdi çağırdık dükkana gelmedi kargoyu aldığı yere numaraları ve konuşma geçmişleri var ben diyorumki kavgalar çözüm olmaz suçlu biz oluruz belki hakkımızı alırız emek hırsızı şerefsizler yüzünden kasada açık çıkıyor...

Hukuki NET Güncel Haber

Dolandırıldım Kargo Üzerinden konulu yargıtay kararı ara
    Dolandırıldım Kargo Üzerinden konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dolandırıldım Kargo Üzerinden

Siz paranızı aldınız mı?

Nerede
    Gaziantep
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alamadık hocam ayrıyeten ürünleride alamadık resim çekti bana alıcı ürünler benim değil hatta şuanda ürünlerim kimde bilmiyorum bile bana suçlu psikolojisi yaptılar alt üst oldum gaziantepteki temsilcilerinin numarasını kaydettim whatsaptan baktım aile babası yakışmıyor yalan söylemeleri yarın ses kaydıda alırım konuşma geçmişimizde var ortada ne ürünler var ne para var bana farklı ürünler gösteriyor alıcıya bunlar gelmiş diye 560 Lira ver diyor sana bunları göndereyim demeye getiriyor tekrar kargo için

- - - Updated - - -

Çocukluğumdan beri babamın yanında çalışıyorum adam kalkmış bana diyor bu kargo merkezi ben 25 yıldır bu işteyim senin gibi dolandırcıları iyi tanırım kapat diyor bana ya kimse mi yardımcı olmaz gönder adamını diyorum anteptekini tehdit olarak mı algıladı göndermedi abim falan dedi siteye baktı biraz kem küm yaptı sonra sitelere baktı sahtecilerdir dedi işte silahla gelirler bu sefer bizde karşılık olur çatışma çıkar antepli değillerdi konuşma falan baktık ama temsilcileri antepliymiş ben direk karakola çağırdım gel birlikte ifademizi verelim gelmediler yani ne yapacağımızı şaşırdık üstüne düşersek ya adamlar vurur ya biz yada polis gelir buranın zaten polis ilgisiz burda bu tip şeyleri takmıyorlar adam dinlemiyor doğal olarakta anlattığını anlamıyor kime danışacağım insanlar sorunlarını kendi çözmeye kalksa devlet mi kalır
    adamlardan bana dedim vergi levhası falan taşımacılık belgenizi faxlayın düzgün dille anlatıyoruz adamlar gidin başka kapıya bizden size ekmek çıkmaz diyor ya firmadan poşetli ürün koyuyoruz adam diyor kırılmasın bantla bantlıyoruz adamın karşısında işte o inceliyor yasadışı birşey varmı yok mu diye adres verdik aldı gitti sonra olaylar koptu.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Para almadan gönderdiyseniz bir de üste para vermeyin bari.

Nerede
    Gaziantep
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlamıyorum abi adamlar kargo dolandırıcısı mı ? sahteciler mi kaçak yoldan mı yapıyor adam temiz yüzlü aile babası resmini gördük geldiğindede niyetliydi ikram ettik nazik dille geri çevirdi sonrasında alıcıya vardı alıcı mı çakallık yaptı sonra alıcı ile kargo yetkilisi bir ağız olmaya başladılar iyi ve kötü oynadılar bize ya ben bunları sahte kargodan mı dolandırıcılıktan mı hakaretten mi şikayet edeyim 1. arayışım adamı kargocu değilim diyor taksiyim diyor 2.de hayırdır kardeşim diyor karakolluk ne var diyor ben diyorum taksici değilmisin yanlış işte yok diyor kargocuyum 25 yıldır yapıyoruz diyor e o zaman niye yalan söylüyorsun ?
    polise gitsem ne olacak burada gaspcılar uyuşturucular şehri adam böyle birşeyle ilgilenmeyecek ilk defa hukuksal birşey yaşıyorum abimsiniz yaşımda genç 19 öğrenciyim kasamda eksik çıktı kime ne hesap vereceğim ben adamlar böyle bir şey yapıpta eğerki polis takmıyorsa ben gidip mermi atarım o zaman etkiye tepki madem sen bakmıyon ben kendim bakarım sahipsiz değiliz adamlar kim ne olduğu belli değil dükkan temizliği yapacaktım yarın adam gelse ne olacak ne can güvenliği var ne başka bir şey her şehirde temsilci diye adlandırdığı birisi var gitti sonra çirkinleşti olay gaziantepli varmı hocalarım aranızda bir ses kaydı yapalım konuyu anlatayım daha iyi anlayın

- - - Updated - - -

Hocam kapıda ödeme olacaktı yasalar bile benden yana
    -Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise, içerisinde eksik yada hasarlı ürün var ise, teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Ürünü almadan önce kuryenin elinde kameralara dönük bir şekilde açılacak sipariş ettiğiniz ürün bumudur budur dendiğinde kabul eder imza atar kapıda ödeme paramızı verir kurye hesabımıza yatırır.
    Şuanda hem gelecek paradan hemde cihazlarımdan oldum kurye bırakmış sizmisiniz biziz alıcı anlattı bana bunları bizzat adam gitti işte dedi sorun acaba kuryelerden mi diye ağız yokladım ben direk beyinden vurulmuş gibi oldum ürünler defolu ve istediğim şeyler çıkmayınca aradım tekrar adamı paramı geri aldım kutuyu verdim dedi adam beni aradı alıcı almak istemiyor 560 TL verin geri getirelim diye o zaman tartışma çıktı parasını adama vermiş malı almış bunlar defolu çöp çöpe atıcam almak istersen 560 TL ver diyor ?

- - - Updated - - -

şüphem şu ya ürün değişti yada kargoyu atıp gidince adam direk kurnazlık yaptı önerdiği firmada tamamen sahte bir sitedir taşımacılık hiç bir şey yok

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

En önemli nokta: Para ödemeyin.
    Söylediğiniz her şey sizin anlatımızdan ibaret. Örneğin kargoyu teslim ettiğinize dahi belgeniz yok.
    Şikayetçi olsanız adamlar da "yok öyle bir şey" dese sizin ispat etmeniz gerekecek.
    Hakaret diyorsunuz. Bunu nasıl ispat ediyorsunuz?
    Ya da tehditi? Ya da "sahte kargo" yu?

Nerede
    Gaziantep
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

internet siteleri telefon numaraları ve konuşmalarımız var ve dükkanıma geldi kargo verdik kamera var seste kaydediyor ordan tespit yapılamazmı telefonda yaptığımız konuşmayı dinletemezler mi ki ?

- - - Updated - - -

Kapıda alıcıdan ödeme dedik 1300 TL
    http://eticaretmag.com/kargoyla-urun-teslimi-sirasinda-tuketicilerin-bilmesi-gerekenler/
    Tüketici hakları burda kişi samimi geldi sonrasında irtibata geçmedi bizde geçemdik kargo firması diye tabir edilen şirket çalışanları numarası elimizde site var görüntüler herşey var ne yapabilirim haksız yanlarım nelerdir kargoyu paketledik o kadar kamera vardı dükkanımızda adamlar dedi nere istersen şikayet et abi böyle söylenirse bu adamlar hiç mi merkezde görülmeyecek aile babası adam yakışır mı gaziantepliymiş oda ne iş yaptıkları bellisiz isim soy isimden sorduk işte tanıyan çıktı biz ifade verelim karakola gel diyoruz yok diyor biz mesaj atarken bile gelmezsen polisler alır yazdık evinden alır tarzı kelimelere bile dikkat ettik tehdit ettiler diye ihale olmasın diyerekten biraz cümleler devrik oldu günün yorgunluğu hocam k.bakmayın
    sıkıntım orda çevre esnaf babamda geliyor dükkana bir başkasıda geliyor misafirimiz oluyor yarın bir gün bu olaydan ötürü gelebilirler hukuku olarak haklı mı çıkarız yalnızca onu merak ediyorum

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telefon konuşmaları derken, bunları kaydettiniz mi?
    Kamera kayıtları bir süre sonra silinecek. Bu yüzden onları güvenli bir yere kopyalayın.
    Sonra bu anlattıklarınızı dilekçe olarak ama gereksiz hiç bir ayrıntıya girmeden yazıp savcılığa başvurabilirsiniz.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kem den kargo geldi

casus kamera aldim dolandirildim

dolabdirildim polise gitsem

kargoyu almazsak ne olur

kargoyu imzaladiktan sonra urun eksik cikti

kargodan dolandirilinca ne yapilmali

https:www.hukuki.netshowthread.php130082-Dolandirildim-Kargo-uzerinden

Forum