Tahsilata geldi bacağından vuruldu
Manisa'da meydana gelen olayda, müvekkilinin alacağını tahsil etmek amacıyla Manisa'ya gelen stajyer avukat, iddiaya göre, bir gencin silahlı saldırısı sonucu bacağına isabet eden iki kurşunla yaralandı.

Olay dün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bir müvekkilinin yaklaşık 6 bin YTL'yi bulan alacağını tahsil etmek üzere spot giyim mağazası sahibi borçlu G.V. ile görüştükten sonra İstanbul'dan Manisa'ya gelen stajyer avukat Osman Kalınsaz (34), Doğu Caddesi Sağlık Sokak'ta bulunan bir evde G.V'nin kardeşi ile anlaşmak üzereyken, namaz kılmak ve yemek yemek amacıyla dışarıya çıktığında motorsikletli kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Üç el ateş ettikten sonra kaçan saldırganlar izini kaybettirirken, sol diz kapağı altına isabet eden iki kurşunla yere yığılan genç avukat Osman Kalınsaz, Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
'BENİ VURANLARI TANIMIYORUM'
Tedavi altına alınan Kalınsaz, "İyi niyet göstergesi olarak yanıma polis almadan borçlu şahsın evine gittim. Borçlu G.V telefonda bana hakaret etti. Hayatımda ilk defa birileri bana hakaret etti. Ben de 'Lütfen daha edepli konuş' dedim ve telefonu kapattık. Ardından bunlar telefonla arapça, kürtçe birşeyler konuştular. Biz küçük kardeşiyle tam anlaştığımızı düşünüyordum. Dışarıda vedalaşıyorduk. Namaz kılmak ve yemek yemek üzere ayrılıyordum ki, bu sırada bir patlama sesi duydum, maytap falan patlatılıyor sandım. Baktım birileri ateş ediyor. Üç el ateş ettiler, ikisi bacağıma isabet etti. Küçük kırmızı bir plakasız motorsiklete binmiş arkada oturan genç bir delikanlı ateş etti ve kaçtılar. Beni vuranları tanımıyorum ama yüzde yüz eminim ki, borçlu G.V.'nin ya yakınları ya da gönderdiği kişilerdi. Çünkü, Manisa'da hiç tanıdığım yok" dedi. Alacak miktarının bir kısmının daha önce tahsil edildiğini, kalan 5-6 milyarlık alacağın tahsili için de her türlü kolaylığı ve iyi niyeti göstererek 2-3 milyar liraya kadar indirim yaptıklarını ifade eden genç avukat, tüm iyi niyete karşı yapılan bu saldırıya anlam veremediğini söyledi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, stajyer avukatı vuran kişilerin bulunması için araştırma başlatı.

http://www.manisahabergazetesi.com.t...8/4/diger.html