Arkadaşlar selam. Kardeşim adına çocuk mahkemesinde dava açılmış.
Taraf rolü ''suça sürüklenen çocuk'' .
Dava türü : ''Birinci ila dördüncü fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesine iştirak etmeksizin, bunların konusunu oluşturan eşyayı, bu özelliğini bilerek ve ticarî amaçla satın almak''

Olay kısaca şöyle. Ben istanbuldayım. Kardeşim izmir'de. İstanbul'da eminönünden malları alıp kardeşime yolluyodum ve ürünleri sanal açık artırma sitelerinde listeliyordum.Satıldıktan sonra kardeşime ürünleri paketlettirip kargolatıyordum. Ürünler kar gözlüğü ve bardak. Eve bir ihbar sonucu baskın yapıldı, ürünlere el konuldu. Fatura vs. belgeleyemediğim için ürünlere kaçak denildi ve bunun üzerine işlemler başladı. Bana kaçakçılık yapmaktan dava açtılar, sonra dava yeri istanbul mu izmir mi diye kararsız kalıp 4 yılda daha 1 duruşma bile yapılmadan olayı yargıtaya taşıdılar, orası karar verecekmiş.. Kardeşim de malum, yukarıdaki sebepten yargılanacak..

Kardeşim şu an 21 yaşında ve bu ekim ayında Erasmus için Polonyaya gidecek. Gitmesinde bir sorun çıkar mı? Göndermeyebilirler mi? Kendisinin ilk duruşması da Polonya'daki okul açıldıktan 1 hafta sonra.. Kendisi duruşmaya katılmasa olur mu? Nasıl avukat tayin ettirebiliriz?