n11.com üzerinden bir satıcıdan normal fiyatı 3000 tl olan , %70 indirim yapılarak satış fiyatı 850 tl olan telefonu satın aldım. Sipariş işlemi tamamlandı ve sipariş sözleşmesi mail olarak geldi. Hemen arkasından siparişim ürün tedarik edilemiyor diye iptal edildi. Arkasından bu sefer aynı ilanda %20 küsürlük bir indirimle telefonun satış fiyatı 2100 küsür tl oldu. Satıcıya mesajlar attım. Fiyat hatalıydı iptal ettik dediler. Ben de bu ürünü bu fiyattan bana teslim etmeniz kanuni hakkım dedim. Onlar ise biz yanlış fiyat girdik sizin bunu istemeniz etik değil falan yazmış. Ben de tüketici hakem heyetine gideceğimi söyledim. Elimde ürünün ilanlarından tutun sipariş tamamlanana kadar hatta şu anda satıştaki ilanın bile ekran görüntüleri mevcut. Bunlarla birlikte tüketici hakem heyetine dilekçe vereceğim.

Birinci sorum burada dilekçeye N11.com umu yoksa satıcıyı mı yazmam gerekiyor ?

ikincisi ise hakkımı arayabileceğim farklı kurumlar nelerdir ? Hepsine tek tek dilekçe vermek istiyorum.

Ekran görüntülerini almamın sebebi çoğu firmanın böyle şeyleri reklam yapmak ya da parayı kullanmak vesayre gibi nedenlerle kasıtlı yaptığını düşünmemdir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.