Bilkent ing.dili edebiyatı bölümünde okurken 2. sınıfta bıraktım ve Bilkent meslek yüksek okulu tarafından okuduğum tarihleri ve başarı ile bitirdiğimi bitiren bir sertifika verildi şahsıma.. İş bulma sitelerinde okuduğum okulu belirtmem gerektiğinde Bilkent meslek yüksek okulu olmadığından dolayı bilkent ing dili edebiyatını sanki bitirmişim gibi işaretlemek zorunda kaldım. Mülakata çağırıldığımda Diğer İşletme fak. diplomamı sundum ve bilkenti 2. sınıfta bıraktığımı belirtip sertifikam olduğumu belirtip kendilerine takdim ettim ve özlük dosyama bu beyanım not alınıp sertifikam ve diplomamda konuldu. zaten iş ilanında ing eğitim veren bir okuldan mezun olma şartı aranmıyordu , ing. bilmek yeterli idi. 21 Ay sonra insan kaynakları tarafından Bilkent diplomamın eksik olduğu ve getirmem gerektiği söylendi bu konu ile ilgili savunmam alındı. bende savunmamda yalan beyanda bulunmadığımı ve işe ilk girerken bunu belirtiiğimi ve diplomam değilde sertifikam olduğunu bildiklerini ve buna rağmen işe aldıklarını belirtitim. fakat yinede beni yalan beyan ile suçlayıp işten çıkardılar. ve işten cıkarmak için mesai bitimini bekleyip kimse yok iken sözlü olarak belirtiler. 7 gün geçti ve elimde hala işten çıkarıldığıma dair bir belge yok , tazminat hakkım ve işssizlik maaşı hakkımda olmadığı söylendi çünkü 25 a göre çıkarılmışım. Bu durumda ne yapmam gerektiğini hakkımı nasıl savunmam gerektiğini yada bir dava açarsam kendimi nasıl savunabileceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.[/B][/B]