Merhaba değerleri hukukçular saygıdeğer üyeler;
6 yıldır zabıt katipliği sınavlarına giriyorum. Derece yapıp yetenek sınavını başarıyla geçiyorum. Ancak geçen girdiğim sınavda ŞİFAHEN güvenlik soruşturmamın olumsuz olduğunu öğrendim. Bu seneki sınavda da 13. olarak kazandım. Yedeğe bile alınmadım. Emniyete mail atıp bizzat başvuru yaptım. Bilgi edinme Kanunu gereğince güvenlik soruşturmanın yapılıp yapılmadığını yapıldıysa görmek istediğimi dilekçeyle bildirdim.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının dosya numarasını istedim. Emniyet güvenlik şube amiri dosyan belki kaybolmuştur sana gösteremeyiz gibi başından savma bilgiler verdi.
Sorum şu: 4982 Bilgi edinme kanuna güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasını giriyor mu? Kanunu okudum. c, d, e madde 21-madde 23 bendinde hakkım var. Hakkımda verilen tahkikat sonucunu nasıl öğrenebilirim. İdarenin keyfiliği kötüye kullanıldığını düşünüyorum. çünkü yüz kızartıcı suçum yok. ne bir yere üyeyim ne de terör ve paralel uzaktan yakından ilgim yok. sadece babamın yüz kızartıcı suçları var. nitelikli dolandırıcılık, belgede sahtecilik, elektrik hırsızlığı...
bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz?