Merhaba,

2015 yılında türkiye de bir firmada alan adımı kayıt ettim ancak kayıt ettirdikten bir kaç hafta sonra müşteri panelime giremediğimi söyledim söyledikten bir kaç dakika sonrasında müşteri panelime giriş yaptım sonra baktım ki proje aşamasında olan kurumsal alan adımızın transfer kilidi kalkmış ve transfer isteğinde bulunulmuş neyse bir hata yapmış transfer kilidimi koymayı unutmuşumdur düşüncesi ile tekrar alan adı transfer kilidini koydum ve bir,iki gün sonra tekrar baktım ne göreyim? tekrar alan adı transfer kilidim kalkmış ve muhtemelen alan adımız için transfer isteğinde bulunulmuş.

Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran ayları içinde hemen hemen hergün alan adımız transfer ediliyor ben ise periyodik olarak her gün her akşam girip bugün alan adı(mız) transfer edildi mi,edilmedi mi kontrol ettim birde ne göreyim her gün evet her gün alan adı(mız) transfer isteğinde bulunul muş.

Temmuz ayında başka bir müşteri paneline aktardım ve bir tane destek talebi dahi açmadım sessiz,sakin oldum..

Alan adımı daha kurumsal firmaya taşıdım,teşekkür ederim o firmaya ancak gördüğüm en büyük eksiklikleri Alan Adı için kayıt edilebilme varken Özel Kayıt,Şirket Kaydı,Sertifikalı Kayıt göremedim üzüldüm sonra düşündüm de niye türk firmaları ile çalışıyoruz dedim ve araştırmalarım sonucu oraya taşımaya karar verdi(m)

Ancak bizi çok uğraştırdılar gecemizi gündüzümüzü bir ettik,kontrol ettit bunun cezası yok mu?

Bireysel müşteri hesabımız niye kapatıldı,kim tarafından aylarca transfer edildi,ve alan adı transferi T.C numarası ile transfer yapıldığı için suç değil mi?

Bana kim yardımcı olmak ister?