Merhabalar ben bir kurumda yaklaşık 3 yıl önce Ayniyat memurluğu yaptım orada çalışan bir teknisyenin evinde beraber kaldıkları arkadaşı ilgili teknisyeni evine kurumdan mal getiriyor diye savcılığa şikayet ediyor doğal olarak savcılıkta harekete geçiyor kurum bize ilgili kişinin mal ve malzemelerinin sayılmasını talep etmişti bizde müdür yardımcımızla giderek ilgilinin deposunda sayım yaptık eksiği tespit edilmiş ayrıca eksiksiz bir şekilde bütün kendisine yaptığım zimmet ve taşınır fişlerinide benden istediler bende eksiksiz olarak soruşturma komisyonuna gönderdim.Bu olay sonunda ilgili kişiye kamu davası açıldı.ben o birimden ayrılıp kendi isteğimle başka bir birimde görevlendirildim. yaklaşık 2 yıl sonra müdürümle beraber 'ek kovuşturmaya yer olmadığına' yani bizim yönetici olarak bir zimmette ve irtikapa neden olmadığımıza ilişkin savcılık yazısı geldi. ilgili teknisyene de kamu davası açıldığına ilişkin yazı geldi.Geçenlerde de ilgili kişinin kamu davasına yönelik bana tanıklık kağıdı geldi ben kendi hukuk müşavirliğimi aradığımda onlar ilgili teknisyenin seni tanık gösterdiğini söylediler.Deposuda benim ayrılmamdan çok sonra bi daha sayılmış bu sefer tam olarak eksiksiz çıkmış. Benimle ilgili bir sıkıntı varmı orada ne yapmam lazım.Deposunun sayılmasıyla ilgili biz saydık ama siz yanlış saydınız derlermi orada yardımcı olurmusunuz