Sitemizde blokları 48 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Blok kat Malikleri Kurulu, olağanüstü toplanmıştır. Gündemin son maddesi Blok Yönetici ve Blok Denetçisi seçmektir.
1.Toplantıda salt çuğunluk sağlanamadığı için yapılamamış 2.Toplantıya 15 Kat Maliki/Vekili katılmıştır.
Son gündem maddesi oylanmış blok temsilcisi 15 oy ile seçilmiştir.

Sorunlar:
1. KMK 34. Madde seçim için tüm kat maliklerinin salt çoğunluğunu aramaktadır. Bu maddeye göre seçim geçersizdir.
2. T.C.Yargıtay,18. Hukuk Dairesi E. 2011/11871, K. 2012/2315, T. 8.3.2012 ile Kat Mülkiyeti kanunu 32 ve 33. maddelerine istinaden “ Toplantıda alınan kararlar, iptal edilinceye kadar geçerli kararlar niteliğindedir. “ denmektedir. Bu durumda bir iptal başvurusu yapılmaz ise seçim geçerlimidir?
3. Site yönetim planında “Blok Yönetim Kurulu tarafından bir yönetici seçilememesi halinde Site Yönetim Kurulu re’sen bir yönetici atar. Bu yönetici yeni bir yöneticinin seçilmesine kadar görevine devam eder.” “Yöneticinin seçiminde bağımsız bölüm malikleri anlaşamazlarsa, bağımsız bölüm maliklerinden birisinin başvurması üzerine yönetici Site Yönetim Kurulu veya Sulh Hukuk mahkemesi tarafından tayin edilir.” denmektedir. Bu durumda yönetim planı ile Site Yönetim Kurulu Sulh Hukuk Mahkemelerine bir eşit ve alternatif gösterilmiştir. Bu madde yok hükmünde mi sayılmalıdır ?
Bilgi konusunda yardımlarınızı rica ederim.