Öncelikle Merhaba,
Yaklaşık 2 yıldır bir kamu kurumunda sözleşmeli personel olarak çalışmaktayım. Ocak ayı sigortam 1 hafta eksik yatırılmış 1 gün de istirahat görünüyor dökümde. Oysa bahsi geçen ay içerisinde herhangi bir istirahatim sözkonusu değil ve neden 1 hafta eksik prim ödenmiş olabileceği konusunda en ufak bir fikrim yok. Bu konuda ne yapmam gerekiyor. Ayrıca Şubat ayı içinde işyerinde bir anda belim kitlendi hiç hareket edemez hale geldim. Yaklaşık 20 gün çalışamadım raporlu olarak. Sonrasında işbaşı yaptım ama halen ağrım var ve rahat hareket edemiyorum. Yapılan tetkikler, tomografi ve mr sonucunda bel fıtığı ve belimde düzleşme tespit edildi. Bağlı bulunduğum kurumda restoran yöneticisi olarak görev yapmaktayım, ancak doktorlar fazla eğilip kalkmamın, birşey kaldırmamın, birşeyleri itip çekmenin tehlikeli olduğunu aksi halde fıtığın patlayabileceğini ve ameliyat olmam gerektiğini en az 6 ay çok dikkat etmem gerektiğini söylediler. Ancak işim gereği bunlar olmadan çalışabilmem mümkün değil. Ve mutlaka fizik tedaviye başlamam gerektiğini belirttiler. Bu durumda işten ayrılmam gerekirse kıdem ve ihbar tazminatımı alabilmem mümkün mü.

İlginize çok teşekkür ederim