Saygideger Avukat abilerim sizler bir sorum var.

Bir banka tarafindan benim ve kardesim adina tasarrufu iptal davasi acilmis.
Ben 2007 yilindan itibaren ticaretle ugrasiyorum.2011 yilinda insaat asamasinda tamamina kredi kullanarak bir ev aldim.
Daha sonra mutahit kactigindan dolayi daireyi tam teslim edemedi.bende kisa surede oturamayacagim icin daireyi 02.04.2012tarihinde kardesime sattim.
Satis oncesi banka borcunun tamamini kardesim kapatip oyle satis yaptik.satis yaparken masraf fazla cikmasin diye belediye raic bedeli olan 3.000 bin tl
olarak gosterdik.kardesim yatirim icin aldi daireyi oturmayi dusunmedigi icin acelesi yoktu.
Yaklasik 3 ay sonra ben ayni bankadan yeni bir kredi alip avcilarda oturmak icin ev aldim.
Ve bana dava acan bankadan kredi karti kullaniyordum 18.05.2012 tarihinde ondan tasit kredisi aldim.
Benim adima 3 dukkan 1 ev ve 3 araba vardi 10.10.2012 tarihinde islerim bozuldu ve ceklerim yazilmaya basladi.
Daha sonra adima ne varsa hepsi haciz edilip alacaklara tarfindan satisi yapildi.su anda herangi bir ismi ve param yok.
Gecen hafta kredi kart borcum ve tasit kredisinden tasarrufu iptal davasi acildi.
Burda 4 yil once kardesime sattigim evin satisini iptal etmek istiyorlar. ama o donemde yapilan satis gercek satis alacaklidan mal kacirma ile alakasi yoktur.
Benim evi sattigim tarihte kimseye borcum yoktu.
banka kredi karti sozlesmesinin imzalandigi tarihi soylemis borcun dogum tarihi sozlesme tarihimidir.
bu konuda ne yapmaliyim.kardesimin 20 yillik birikimi soz konusu acil yardim lutfen.tesekkurler