Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.
İstanbul avrupa yakasında sıfır bir binada daire aldım.Daire almış olduğum bölgede, hemen hemen bütün yeni binaların iskanı henüz alınmamış olup, müteahhitin de iskan vaadiyle daireyi aldım.İskan konusunda herhangi bir sözleşme imzalanmadı.
İlgili tapu müdürlüğünden, iskan durumunu sorgulamak için gittiğimde; ''2015 ekim ayında iskan için başvuru yapılmış.iskan raporu belediye başkanının önünde. onay için bekliyor'' denildi.Nacizhane kanaatim, belediye işi ağırdan alıyor.
Bina sakinlerinden imar müdürlüğüne gidenlere de; belediyenin, işi ağırdan aldığı söylenmiş.
Müteahhitle görüşmelerimde ise müteahhit; ''belediyeye başvurdum, bekliyoruz''diyor.
İskan olmadığı için, haliyle şantiye suyu ve şantiye elektriği kullanılıyor.Bina sakinleri, faturaları ödemediğinden, birikmiş borç bulunmakta.
Dip not: Ben daireye taşınmadım.Daire kirada.
Belediyeye dilekçe yoluyla başvurup, binanın iskana aykırı bir durumu olup olmadığının tarafıma bildirilmesini talep ettim.Henüz cevabı beklemekteyim.
Sizlere sorum, bu durumu sıcağı sıcağına halledebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim?