Herkese selamlar saygılar.
Hukuki.net'e ilk kez üye oldum ve ne zamandır soracağım bu soruyu sormak için üye kaydını oluşturmak istiyordum ve oluşturdum. Bunun yanında okadar kalabalık konu arşivine sahipki konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
Bilirkişiler ve Avukat Abi, Ablalardan sorunum ile ilgili cevap yazmalarını en samimi duygularımla istiyorum.

Şimdi ben 2004 yılında kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya teşebbüs, hakaret ve tehditten tutuklandım ve 32. gün çıkarıldığım ilk mahkemede serbest bırakıldım.

2010 tarihine kadar herhangi bir ceza almadım.Ardından bana bir para cezası geldi birtanesi 1.500 diğeri 3.000 tl. 2010 yılında askerdeyken bu para cezaları bana tebligat ile ulaştı ve askerden sonra bu cezaları ödedim.
yine 2004 yılından sonra ben yine hakaret suçu işledim. Hakkımda HAGB kararı verildi ama cezaevine girdiğim davadanmı sonrasında işlediğim hakaret suçundanmı onu tam bilmiyorum.Şu an olarak bu paraları neye ödediğimi de hatırlamıyorum çünkü sonrasında da vukuatlarım olmuştu.

hakaret suçu davasının kararı oluştu ve hapis cezasına karar bağlanmıştı yerel mahkemece. sonra kararı temyiz ettim ve şu anda ilgili ceza dairesinin arşivinde.

bunların dışında yine 2014 yılında hastane güvenliği ile kendimce haklı olarak tartıştım bundanda bana hapis cezası yağdırdılar. bu kararıda temyiz edip yolladım. şu an bu dosya henüz arşiv bölümü teslim aldı şeklinde beklemekte.

Ağustosun 20sinde düğünüm var ilk gönderdiğim temyiz kararında verilen hapis cezasını yargıtay onarmı yoksa düzelterekmi onar para cezasına dönüştürülürmü yada hapis yatarmıyım.
Bu benim için çok önemli . saçlarım beyazladı. hergün gün aşırı e-devletten sonuçu takip ediyorum.

düğünden önce eğer cezayı yatmak için ceza evine girersem herkes için olacağı gibi benim içinde çok kötü olur. Bu kararı erteleme yada itiraz hakkımız varmıdır. İşleyiş nasıldır.
Lütfen yardımlarınızı yorumlarınızı esirgemeyiniz. Tekrardan SAYGILAR.