Merhabalar.

Bir telekomünikasyon firmasından internet hizmeti (ADSL) almak için 2015 başında müracaatta bulundum ve 1 haftalık süreçte hizmet verilmeye başlandı. Fakat verilen hizmet o kadar kalitesizdi ki bu süreçte firmanın ilgisizliğini de ekleyince yılgınlık geldi ve iptal ettirdim.

Bu iptal sürecinde geçmiş döneme ait 1-2 faturam, cayma bedelim ve modem ücretim olmak üzere ödemem gereken tutar kendi hesabıma göre 210 ile 220 arası bir meblâ.

2015 aralık ortalarına kadar aralıklar ile müşteri hizmetlerini arayarak bilgi talep ediyordum. Her seferinde "faturanız henüz kesilmedi, o yüzden "NET" bilgi veremiyoruz" diye geri çeviriyorlardı.

29.02.2016 tarihinde tarafıma Hukuk bürosu aracılığı ile dava açmış olduğunu öğrendim.

Notlar; Vodafone' a ulaştım. Faturanız 8.-9. aylarda kesilmiş demektedir! Avukatlık bürosunu aradım. dosya 29.02.2016 da ellerine geçmiş ve hemen dava açmışlar.

Efendim, demem şudur ki, bu arkadaşlar faturayı keser kesmez beni avukata verebilir mi? Fatura ile ilgili net bilgi vermeleri gerekmiyor mu ? Adresime ilgili şekilde bir tebligattır, ödeme ile ilgili bilgi içeren döküm göndermeleri gerekmez mi?

Ayrıca asıl can alıcı sorum avukatlık bürosuna ulaşan takip dosyası, ilgili kişiye haber verme/iletişime geçme gereksinimi hissetmeden hemen dava açılabilir mi?

Konu ile ilgili fikirlerinizi rica edebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.