Merhaba bir işyerinden 18 günlük alacağım var ancak paramı alamıyorum.Durum biraz karışık açıkçası özet geçicem umarım anlatabilirim.

09.11.2015'te bir mali müşavir ofisinde çalışmaya başladım.Yanında çalışmaya başladığım mali müşavir emekli olmuş ve vergi mükellefiyetini sonlandırıp defterleri farklı bir mali müşavirin adı ile tutuyor.Yani resmi olarak vergi mükellefi değil.Başladıktan bir hafta sonra eski çalıştığım yerden teklif geldi ve bende kabul edip durumu izah ettim.Ay sonunda çıkmaya anlaştım malum muhtasar-kdv' vesairelerden ötürü mağdur duruma düşmesini istemedim.Geçen haftaya kadar beni oyalayıp durdu.Geçen hafta aramalarımın hiç birini cevaplamadı muhtemelen vermeyecek.Bende yanına kar kalmasını istemiyorum.Bu durumda ne yapmam gerekir.Vergi mükellefi olan arkadaşını mı yoksa onu mu şikayet etmeliyim?Büroda çekilmiş fotoğrafları ve whatsapptaki mesajları delil olarak sunabilir miyim? Fazla bir alacağım yok mahkemeye versem alacağım paradan çok kaybım olacak.Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,