Merhabalar uzatmadan konuya gireyim ben bir dosyadan denetimli serbestlik aldım ve bu hükmü yerine getirmedim.Sonrasında bir daha mahkemeye cıktım ifademde hükmü uyglamak istedimi ama o gun için sartlarım el vermediği için uygulayamadım dedim ve gelen kararda ;
1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına . Sanığın sabıka kaydında bu suc tarıhınden sonra bir daha suc işlemis oldugundan hükmün acıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadına..
Sanığın sabıkası ve erteleme halinde bir daha suc işlemeyeceği kanaatine varıldıgından sanıga verişem cezanın 51/1 maddesıne gore ERTELENMESİNE ve sanık hakkında taktiren 1 yıl 6 ay denetim süresinin tespitine 51/7 maddesıne ggore uyarılmasına...
Takdiren 51/6 mdd. gore denetım suresı ıcındde yukumluluk belırlenmesıne ve uzman gorevlendırılmesıne yer olmadıgına..
erteleme ve verilen ceza mıktarı nedenıyle 53/4 mdd. gore 53/1 mdd. uygulanmasına yer olmadıgına .... 7 gün içinde temyize gonderebilirisniz diye erteleme adı altında iddanamemle birlikte geldi şimdi ben bu cezayı yatıcakmıyım konunun açılımını yapabilirmisiniz anlayamadım ben tam olarak şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin..