Bir kamu kurumunda 2 yıla yakındır belirsiz süreli sözleşmeli personel olarak çalışıyorum. Daha önce de yine aynı kurumda 4-5 ay kadar sözleşmeli personel olarak çalışmışlığım var. Çalıştığım birim de değişiklik oldu. 3 ay önce beni bağlı bulunduğum birimden alıp terfi ettirerek başka bir birimin başına koydular. Ancak herhangi bir atama yada resmi herhangi bir işlemden geçmedi ve aramızda herhangi bir evrak imzalanmadı. 3 ay oldu ve halen maaşımda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Şimdi yeni gönderildiğim birimin kapatılacağını yada dışarıdan bir özel işletmeye kiralanacağını yada devir olacağını öğrendim.
1- Bu durumda kanuni olarak işten çıkarılmam doğru mu olur, (yöneticimizin söylediği eğer bu birim kapanırsa orada çalışan tüm personel işsiz kalacak diğer birimlere kaydırma gibi birşey olmayacak dedi)
2- Tekrar eski birimime geçebilme gibi bir yaptırım sağlayabilme durumum olur mu.
3- Birim değişikliği sırasında bana önceki birimimde çalıştığım döneme ait herhangi bir tazminat vs ödenmedi, birim değişikliğinden sonraki 3 aylık bir dönem için mi tazminat hakkım olacak.
4- Kurum beni olası bir işyeri devir durumunda birimi alacak olan firmayla çalışmaya zorlayabilir mi, haklarınız saklı kalmak koşuluyla işinize filanca kişi ile devam edeceksiniz diyebilir mi.

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.