İyi günler, platformda emeği bulunan herkese teşekkür ederim.
Dairem, 15.09.2014 tarihinde emlakçı aracılığıyla evli ve 3-6 yaşlarında 2 çocuğu bulunan kişi tarafından kiralandı.
İlk günden itibaren problemler başladı ve daire resmen gasp edildi.
geçen 17 aylık sürede 17 aylık aidat ücreti, 12 aylık kira bedeli, aboneliklerin üzerine alınmaması, eski aboneler adına düzenlenen faturalar ve iptal edilmeyen elektrik, su, vs. abonelikler, kaçak tüketim, aile içi kavga, alkol, küfür, bıçak sallama neler neler.
Apartmanda oturan diğer kişiler emniyete şikayet etmeye, yönetici aidat istemeye çekiniyor, resmen terör estiriyor.
Abonelikler iptal edilmedi, hala borcu var ancak sayaçlar söküldü, 5 aydır elektrik, su vs. yok evde.
ilk 2 ay uyardım, düzeleceğiz dediler.
ihtar çektim ancak adres beyanında bulunmadıkları için tebliğ edilmedi.
bundan sonra da telefonlarını değiştirdiler, kapı duvar. çocuklar yok zaten ortada, adam geçe içip içip geliyormuş eve, ben yurt dışındayım. konu ile ilgili gelip gidemiyorum.
Suç duyurusunda bulunduk karşılıklı, sonrasında adres beyanında bulundular.
6. ayda ihtar çektim, kontrat sözleşme yenilenmeyecek, borcunu öde yoksa dava açacağım diye.
7.ayda, TEDAŞ'ın borcundan dolayı söktüğü elektrik sayacını benim söktüğüm yalanıyla, eşini şahit göstererek suç duyurunda bulunmuş, ifadem dahi alınmadan hakkımda "mala zarar vermek" nedenli kamu davası açılmış,
Bunu duyunda, borcuna karşılık 15bin lira icra takibi yapıldı, itiraz etmedi ve süresi sonunda tahliye davası açıldı, uyap sorgulamada "tensip zaptı hazırlandı" diyor.
1. açılan kamu davasını kazanmam durumunda, karşı taraf nasıl ceza alır, Ayrıca karşı taraf hakkında "iftira, yalan beyan, itibarsızlaştırma" vs. sebeplerle maddi-manevi tazminat davası açacağım. Maddi-manevi tutarlar neye göre belirlenir?
2. Kiralananın tahliyesi (icra) davası sonrasında, kiracı veya yakınınca çıkarılmayan ve icra kanalıyla haciz edilen veya edilemeyen tüm eşyaları, bir başkasının güvenlikli deposuna aldırtabilir miyim?
3.Hapis hakkı nedir, benim durumum için uygulanabilir mi?
İlginize çok teşekkür ederim, İyi çalışmalar.