Merhabalar,

Küçük ölçekli bir şahıs işletmem var, 1 senedir yazılım hizmeti veriyoruz. İlk defa ticarete atıldım, 23 yaşındayım ve açıkçası gerçekten çok tecrübesizim.

Nispeten büyük bir üretim fabrikasından iş geldi. Normalde sözleşme ve ön ödeme olmadan başlamıyoruz. Bu şahıs biraz anadolu ağzıyla konuştu ve daha ilk konuşmamızda direkt firmasına özel .com.tr'li ismin bilgilerini verdi ve bizim sunucumuza taşıdı. Biz de buna güvenerek, yaptıracağından emin olduk ve işe başladık.

4 ay önce işe başlandı ve 2 hafta içinde iş bitti. Ödeme konusunda gün verdi, ödemedi. Sonra fatura istedi. Fatura kesip gönderdik. Bilerek krşı ödemeli gönderdim, zaten aldığını inkar etmiyor. Almış ve işlemiş bile...

3,5 aydır paramızı vermiyor. Her hafta gün veriyor, o günde de para falan gelmiyor. Kesinlikle ödeme yapmıyorlar. Bari KDV bedelini ödeyin dedim artık, bizi böyle mağdur etmeyin diye. Onu da ödeyeceğiz dedi ödemedi. Bugün de yılbaşından sonra kdv'sini öderiz diyor, tümünü ödemekten söz etmiyor. Bende biraz sinirlendim ve sizin yaptığınız artık şerefsizliktir şeklinde bir ifade kullandım. Daha ötesi yok.

Sonra git mahkemeye ver, para falan vermiyoruz dedi. İyi dedim bende, siteyi kapattım. 3,5 aydır açıktı. Ödeme sebebiyle site kapatılmıştır yazdım. Mail attı. Yine şerefsizlik yapıyor ve şöyle dedi: "site kapalı, hizmet alamadık ki ödeme yapalım". Gerçekten böyle haysiyetsiz bir adam görmedim. Ben de sitenin 3,5 aydır açık olduğunu ve ödeme yapmadıkları için kapandığını söyledim. Ve icra takibini de başlatacağımı söyledim.

Şu an başka bir firmaya domain yönetimini vermiş ve siteyi komple bizim sunucudan çekmiş. Gerçekten şoktayım yani, böyle haysiyetsiz bir adam görmedim.

Faturalı işin ödemesini yapmadı ve böyle pişkinlikler yaptı. Konuşmalarımızın çoğu mail üzerinde yapıldı, hepsi druyor ve hizmet verdiğim açık. O faturayı da işlemişler zaten. Ayrıca test sayfamızda da onun için yaptığımız tasarım halen durmakta.

Bu durumda ne yapabilirim?