Merhaba,

yetkili kuruluşlardan yeterince bilgi alamadığım ve yönlendirilemediğim için sizlerden yardım rica ediyorum.

Babaannem 2009 yılında vefat etti.
Babam 2013 yılında vefat etti.

köyümüzün arsalarına devlet tarafından istimlak edilmektedir. babaannem ve babam yaşıyorken babaannemden 2,5 dönümlük yer satın alıyor. Fakat tapu masraflarından dolayı tapuya işletilmiyor. bir amcam hariç diğer kardeşler istimlak bedellerini bize ödemede sıkıntı çıkarmazlar. Fakat bir amcam babamdan kalan yerin sınırında yeri olduğundan kadastroya ölçtürmüş ve benim yerim sizde görünüyor demekte. bu yüzden babaannemden kalan yerin parasını vermeyeceğini düşünmekteyiz. Şuanda kendi yeriymiş gibi başvurular yapmaya başlamış.

1- Babaannemim veraset beyanı muhtemelen verilmemiş, bunu nereden kesin öğrenebilirim? verilmemiş ise nasıl bir yol izlemem gerekir?
2- Amcamdan istediği parayı ona vermek koşulu ile noterden babanemin yeri ve istimlak işlemleri için vekalet alsam, istimlak işlemlerini yapabilir miyim? bu para bizim hesabımıza mı yatırılır?
3- aynı şekilde diğer kardeşlerden de vekalet alıp paranın direk bize yapmasını sağlayabilir miyim?

biraz karışık umarım anlatabilmişimdir, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..