Merhabalar,

2014 yılında işsizlik ödeneğine başvurmuş olup yaklaşık 10 günlük bir ödenek aldıktan sonra yeni işe girdim ve ödeneği durdurdum. Girdiğim işte 1 yıl 3 ay gibi bir süre çalıştım ve şuanda yine işsizim. İşkura işsizlik ödeneği için başvururken görevli iş yeri adresi ve ilçesi sormuştu o anda 2014 yılında çalıştığım işyeri adresi ve ilçesini vermişim. Ertesi gün bunu düzeltmek için işkura başvurdum görevli gerek olmadığını belirtti.

Araştırdığım kadarı ile işsizlik ödeneği son 4 ay aldığım brüt maaşın %80i alınarak hesaplanıyormuş yani şuanda hesaplarıma göre en üst limit olan 962 tl ödenek almam gerekirken işkur yeni işe girdiğimde kestiği ödeneği yeniden başlatmış (eski işyerimi baz almış) ve ozaman ödenen 680 tl ödeneği şuanda da aynı miktarda almaktayım. Muhtemelen bu karışıklığa iş yeri adres ve ilçesini yanlış vermiş olmam sebep oldu çünkü internetten işkura giriş yapıp ödenekle ilgili sorgulama yaptığımda son işyerimin adı hiç geçmiyor eski işyerimin adı geçiyor.

Biraz uzun anlattım belki ama kısaca belirtmek gerekirse bu durumun düzeltilmesi mümkün mü ? Sizce eski işyerimi baz almalarında işyeri adresini yanlış vermemin rolü olabilir mi? Bunun için ne yapmalıyım.

Teşekkürler.