sevgili site üyeleri.Öncelikle hepinizi saygılar sunuyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben 2000 yılında M.Y.O. nu kazanarak kayıt yaptırdım..2 sene sonra 2002 yılında mezun olma şansım olduğu halde son sene 3 dersten geçemedim ve bir sonraki yıla alttan almak için bıraktım..Üniversitemin Yönetmeliklerde yazana göre 2. öğretim öğrencilerinin kayırtsilinmesi: madde 18:
--İkinci öğretimde öğrenim ücretlerinin birinci taksitini(eylül dönemi) ödemeyenlerin kayıtları yapılmaz ve yenilenmez. İkinci taksitini(şubat dönemi) ödemeyen öğrencilere ise bir aylık ek süre tanınır, bu süre içerisinde de öğretim ücretini yasal faiziyle birlikte ödemeyen öğrencinin üniversite ile ilişiği kesilir.
Bu şekilde yazmasına rağmen okulum 2. dönemi(şubat) beklemeden eylül döneminde benim kaydımı siliyor.Ben o zaman yönetmelikleri bilmediğim için bunu yeni öğrendim.yani bir hata yapılmış. Bu durumda 4 yıl maddi manevi mağdur durumda kaldığımı düşünüyorum..Bu durumda ne tavsiye edersiniz? şimdiden teşekkür ederim