develtin verdiği tüp bebk tedavisi yardımına başvurduk ve istanbulda bir üniversite hastanesinde tüp bebk tedavisine başladık ancak benim bildiğim kadarıyla bu tedavi süresince sadece ilaç ücreti dışında herhanbir ücret ödemeyecektik üniversite hastanesi olduğu için ancak tedavi sonuna doğru bize operasyonda kullanılmak üzere yaklaşık 700 ytl civarında malzeme almamız söylendi işin garibi bu malz. eczanede yok hastanenin kurduğu dernekten alına biliyor ve malzemeyi aldık ve karşılığında bağış yapmışım gibi gösterilip gerekli malzemelr verildi ve dernek bağış alındı makbuzu verildi sonra 500 ytl de hastanede öğretim görevlisi para verdim sanki ben istemişim gibi.ben 500 ytl aylıkla çalışan birisiyim ve bana baya ağır geldi ve bunun üzerine en azından böyle bir uygulamanın yasalmı yoksa illegalmı olduğunu öğrenmek için ist valiliğine şikayet ettim acaba benden para kopartıyorlarmı diye açıkçası ilgilenceklerini ummuyordum ama en son hastaneye gidişimizde konunun sağlık bakanlığına intikal ettiğini ve soruşturma açtıklarını hastane ile sağlık bakanlığı arasında yazışmaların devam ettiğini öğrendimve ismimide biliyorlar ve bunun iyi olmadığını söylediler şimdi böyle bir durumda bana herhangi bir yükümlülük gelirmi veya ne yapmam gerekiyor yani ben mağdur olurmuyum düşüncem eğer onlar haklıysa sorun yok ben sadece araştırılmasını istedim ve bana saçmalık gibi geliyor soruşturacaksan gizli sorştur gitsin hasta kılığında ve işleyişi yerinde görsün ama böyle alenen açıktan yapıldığında zaten yaptıkları işlemleri durdurur ve normale dönerler aynı şeye benziyor askeri birliğe denetlemeye gidilecek ve denetlenecek birliğe sizi denetlemeye geleceğiz demye benziyor böyle bir sorşturmanın ne anlamı var bana yardımcı olusanız sevinirm.